Brytyjska wybór tropików


Wielka Brytania ze względu wyspiarskiej strukturze być może poszczycić się niesłychanie bogatą ofertą nadmorskich kurortów. Maksymalna odległość, jaka dzieli najpóźniej oddalony od wybrzeża kącik Wysp Brytyjskich to dopiero co ok. 100-150 km w linii prostej.

Słowackie Tatry ponownie otwarte dla turystów


Turyści od środy mogą zabłąkać po wszystkich szlakach turystycznych w słowackich Tatrach. Taternicy mogą też użyć z wysokogórskich przejść granicznych, których przekraczanie od 1 listopada było zabronione.

Z połonin pewno szczyty Tatr


W Bieszczadach występuje odwrócenie powietrza - o wiele w górach jest cieplej niż w dolinach. duch sprawia, że jest niezwykle włości widoczność, z połonin widać m.in. szczyty Tatr - poinformował w środę ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR, Waldemar Olszewski.

U flisaków na Dunajcu już sezon


60 łodzi flisackich jest już gotowych do przewożenia turystów Przełomem Dunajca. W czwartek, 1 kwietnia rozpoczął się dalszy sezon na rzece. Pienińscy flisacy mają nadzieję, że w tym sezonie uda się im znieść ubiegłoroczny rekord, gdy przewieźli 282 tysiące osób.

największy z dinozaurów?


Francuscy naukowcy poinformowali, że odkryli największe na świecie odciski stóp dinozaura.

Tatrzańska highway ukończona


Do użytku został uległy poprzedni 8 kilometrowy odcinek "tatrzańskiej" autostrady (z tego w przybliżeniu 1 km w tunelu). W związku z tym, trasę z Wysokich do Niskich Tatr o długości rzędu 60 km będzie jest dozwolone spustoszyć w ciągu nie całkiem 30 minut.

Uratowany z przyczyny kamerze i aparatowi


płeć piękna podziwiająca dzięki kamerze internetowej zachód słońca z drugiego końca kraju uratowała trwanie mężczyźnie, kto zgubił się na przestrzeni robienia zdjęć w okolicach Sankt Peter-Ording na zamarzniętym Morzu Północnym.

Czechy: KrĂĄsnĂĄ znaczy piękna


Nazwę KrĂĄsnĂĄ według legendy nadała czeskiej miejscowości szlachcianka z frydeckiego zamku, której w tym miejscu, w czasie któregoś z postojów ukazał się nadzwyczaj niezwykły widok na całą posiadłość aż po jej siedzibę na zamku FrĂ˝dek.

Biel - zegarkowa metropolia


szarm dwujęzyczności, malownicza, niewielka starówka i położenie u wrót Regionu Trzech Jezior (Biel, Neuchâtel i Murten) sprawiają, że biel na wschodnim krańcu Jeziora biały u stóp Jury, jest atrakcyjnym miejscem wypadowym dla licznych wycieczek.

Witajcie we Władku!


Władek, tak mieszkańcy Władysławowa nazywają swoje miasto znajdujące się tam, gdzie zaczyna się Półwysep Helski. jakkolwiek leży ono na końcu nasz (a być może na początku?), wystarczająco nie jest ostatnie, chyba że chodzi o walory turystyczne.

znalezionych: 725, strona 8 z 73
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>