Rekordy zimna na świecie. Naukowcy: mamy globalne ocieplenie


Poranki w Pekinie są najzimniejsze od 40 lat, a opady śniegu największe od 1951 roku. Wielka Brytania od 1981 roku doświadcza nagłych spadków temperatury, a na dalekim południu lód dekiel plantacje pomarańczy i plaże - podaje agencja AP. Te zjawiska, zdaniem naukowców, nie podważają acz dowodów o postępującym globalnym ociepleniu na Ziemi.

Bronisław Komorowski, aspirant na prezydenta RP, wziął udział w videoczacie, który można było zobaczyć na jego stronie internetowej. Komorowski był pytany między innymi o pierwsze decyzje i wizytę zagraniczną po ewentualnej wygranej w wyborach, o debatę z Jarosławem Kaczyńskim tudzież co robi w wolnym czasie. Po wypadku dwóch lawet zablokowana jest we wtorek wieczorem sposób krajowa nr 2 na odcinku między miejscowościami Poźrzadło i pochylenie w powiecie świebodzińskim (Lubuskie) - poinformował PAP wyraziciel lubuskiej policji Marek Waraksa. dwa osoby nie żyją, a trzy są ranne. Taki jest tragiczny finis nocnego wypadku opodal Sochaczewa, gdzie personalny ford focus uderzył w drzewo. milicja sprawdza, kto kierował autem. całokształt wskazuje choć na to, że figura prowadząca pojazd była pijana.platforma Obywatelska ma przedtem sobą trudne zadanie. panowanie poparcia dla Bronisława Komorowskiego systematycznie topnieje, a taktyka, którą obrała PO, zdaje się nie dawać skutku. perswazja najgroźniejszego konkurenta - Jarosława Kaczyńskiego do dyskusji, by móc wytykać mu wpadki i potem trzymać w strachu rywalem nie działa. Bo Kaczyński broni się milczeniem. Czy strategie PO mogą przynieść pokłosie w tej taktycznej walce? W ogniu wojny pośrodku PiS a PO o aferę hazardową, niektórzy politycy wracają i do zapisów samej lobbowanej ustawy. - Nie zdążymy jej uchwalić przed 30 listopada. I dobrze, bo legat o dopłatach jest zły - w programie "24 godziny" mówił Marek Borowski z SdPl. - To znaczy, że Rycho tę sprawę już wygrał - ocenił krytycznie usunięty z partii były wiceprezes PiS Ludwik Dorn. "Gazeta Wyborcza": co chwila więcej protestów przeciwko likwidacji Instytutu Polskiego w Sofii. Jedyną na Bałkanach placówkę promującą polską kulturę chce zamknąć MSZ.

- Mówiąc delikatnie, sytuacja jest absolutnie niekomfortowa, a mówiąc mocniej: niebezpieczna - stwierdził europoseł PiS Marek Migalski zapytany o fakt, że to pagina rosyjska (a nie polska) prowadzi badanie w sprawie katastrofy prezydenckiego samolotu. Jego zdaniem, Polacy mogli dostarczyć się do Rosjan o odstąpienie śledztwa. - harmonia byłaby odrobinę prawdopodobna - ripostował Sławomir Nitras, europoseł PO.

Najwcześniej w kwietniu znane będą wyniki kontroli skarbowej, potrzebne w śledztwie dotyczącym finansowania w 2005 r. kampanii wyborczej do parlamentu w okręgu lubelskim Platformy Obywatelskiej i jej lidera Janusza Palikota. Stefan Niesiołowski postawił zarzut, że jedna z lekarek z powodów politycznych odmówiła pomocy Andrzejowi Wajdzie. - Pan obraził panią doktor, która była w tym samym czasie co pan Wajda w szpitalu - ripostowała w Rozmowie Rymanowskiego Elżbieta Jakubiak z PiS. Krystyna Zachwatowicz - towarzyszka życia Andrzeja Wajdy - twierdzi alias i wiąże odmowę podjęcia wizyty lekarskiej nie z chorobą pani doktor, jakkolwiek dopiero co z chęcią ukarania reżysera za świeżo miniony apel (chodziło o protest dla pochówku pary prezydenckiej na Wawelu). Sama płeć nadobna doktor formułować się nie chce, a jej bliski uznał sprawę za absurdalną.

Polskie urzędy nie są przygotowane do przyjmowania imigrantów, urzędnicy słabo znają języki obce, brakuje też wiedzy o podstawowych prawach, przysługujących cudzoziemcom - podkreślano na konferencji "Potrzeby imigrantów, a system edukacji i instytucji publicznych". Radosław Sikorski, aspirant na kandydata PO do prezydentury uważa, że jego szanse w prawyborach rosną. - Jestem na fali wznoszącej - przekonywał w niedzielę wieczorową porą na konferencji prasowej w Gdańsku. I obiecał, że chyba że zostanie prezydentem, "świadomie obniży własną wyrazistość". "Tu powinno się postawić pytanie, który prezydent lokalny byłby lepszy dla Rosji – Lech Kaczyński czy Bronisław Komorowski? Znów zgaduję – dla Rosjan lepszy byłby Komorowski " - napisał Janusz Wojciechowski na swoim blogu w Onet.pl.Do 2 lat więzienia i ubytek prawa jazdy grozi strażakowi-ochotnikowi z Kozłowa pod Nidzicą (warmińsko-mazurskie), który w czasie zabezpieczania dożynek uszkodził wozem gaśniczym trzy samochody. Strażak był zalany - miał niby 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso otrzyma doktorat honoris causa Uniwersytetu Łódzkiego. Uroczystość wręczenia tytułu odbędzie się pewno 11 października. "Dziennik periodyk Prawna": NFZ musi zwrócić pieniądze za leczenia za granicą, jeśli pacjent w kraju czekał za bardzo długo na pilną operację.

TK: przeprowadzenie abonamentu - dopuszczalna i możliwa


Obecne przepisy dotyczące kontroli opłacania abonamentu rtv i jego egzekucji w przypadku zaległości nie naruszają konstytucji - orzekł sąd Konstytucyjny. Skargę na Ustawę o opłatach abonamentowych złożył głosiciel Praw Obywatelskich.

Polskę w przyszłości zasypuje posyp


na odwrót w koniec tygodnia na Podkarpaciu przybyło w przybliżeniu 30 centymetrów śniegu, na Lubelszczyźnie i w Małopolsce około 20. Śniegu mają wcale kierowcy i piesi.

płeć słaba nowym RPO?


dzisiaj mija termin zgłaszania kandydatów na Rzecznika Praw Obywatelskich. Swoich kandydatów ujawniły już PO i SLD. PiS toczy jakkolwiek rokowania i nie ujawnia jeszcze nazwiska. Z kolei pretendent PSL wycofał swoją kandydaturę. nieznany RPO zastąpi tragicznie zmarłego w katastrofie prezydenckiego samolotu Janusza Kochanowskiego.

Trybunał osądził Polskę: wyznanie bez etyki to brak tolerancji


brak możliwości wyboru w polskich szkołach etyki w zamian religii narusza Europejską Konwencję Praw Człowieka i Podstawowych Wolności - uznał we wtorek trybunał w Strasburgu. sąd badał pozew rodziny Grzelaków przeciw Polsce.

Przedstawiciel Thermomix Jak zostać przedstawicielem Thermomix Gdzie kupić Thermomix Prezentacja Thermomix Thermomix na raty Promocja Thermomix Praca Thermomix Prezenty Thermomix Prezent za polecenie Thermomix Przedstawiciel Thermomix Śląsk Ile kosztuje Thermomix przedstawiciel Thermomix Jastrzębie Thermomix Ustroń przedstawiciel Thermomix Wodzisław Śląski Thermomix Pszczyna przedstawiciel Thermomix Gliwice Thermomix Żory Thermomix z allegro Przedstawiciel Thermomix Racibórz Thermomix Racibórz Przedstawiciel Thermomix Czechowice-Dziedzice Thermomix Czechowice-Dziedzice Przedstawiciel Thermomix Bielsko Biała Thermomix Bielsko Biała Przedstawiciel Thermomix Rydłutowy Thermomix Rydłutowy Przedstawiciel Thermomix Świerklany Thermomix Świerklany Przedstawiciel Thermomix Zebrzydowice Thermomix Zebrzydowice Przedstawiciel Thermomix Katowice Thermomix Katowice Przedstawiciel Thermomix Strumień Przedstawiciel Thermomix Mikołów Thermomix Mikołów Przedstawiciel Thermomix Tychy Thermomix Tychy Przedstawiciel Thermomix Łaziska hThermomix Łaziska Przedstawiciel Thermomix Rybnik Thermomix Rybnik Przedstawiciel Thermomix Wisła Thermomix Wisła Przedstawiciel Thermomix Nędza Thermomix Skoczów Przedstawiciel Thermomix Cieszyn Thermomix Pawłowice

Thermomix na prezent

biały chodnik

biały dywan

biały dywan czerwony chodnik czerwony dywan

przypadkowy gość na komisariacie (wideo)


w toku przesłuchania w komendzie policji w Otwocku z dekoltu 19-latki wypełzł młody pyton królewski.

Fala mrozów nadeszła. Będzie sypać trzy dni


Zima w pełni - zimno chwycił i tak łatwo nam nie odpuści, pada śnieg, a na drogach jest ślisko. W ciągu najbliższych dni ma być jeszcze zimniej, ale na szczęście na święta przyjdzie odwilż.

Trzy wypadki w okolicy - wszystkie śmiertelne


Do trzech śmiertelnych wypadków doszło we wtorek na drogach powiatu starachowickiego (woj. świętokrzyskie). Policja apeluje do kierowców, by mieli się na baczności, bo pogoda w regionie nie sprzyja podróżom.

posłaniec papieża poprowadzi niedzielną mszę


W trakcie uroczystości pogrzebowych pary prezydenckiej prywatny posłaniec papieża Benedykta XVI będzie przewodniczył mszy żałobnej, która rozpocznie się w niedzielę o godz. 14 w Bazylice Mariackiej w Krakowie.

Wzrosła wielkość podpisów dla J. Kaczyńskiego


na przestrzeni składania do PKW listy poparcia z podpisami za kandydaturą na prezydenta RP Jarosława Kaczyńskiego, Joanna Kluzik-Rostowska, przełożona jego kampanii wyborczej poinformowała, ze w ciągu dwóch godzin od ostatniego komunikatu uzbierano coraz więcej podpisów poparcia.

"Gwałtowną decyzją możemy skrzywdzić ludzi"


Projekty ustaw dotyczące zapłodnienia in vitro powinny jak najszybciej stać się przedmiotem obrad plenarnych Sejmu. Odwlekanie prac jest bezzasadne - podkreślił przewodniczący sejmowej komisji zdrowia Bolesław Piecha (PiS). pisarka jednego z projektów, Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) ocenia, że Sejm zajmie się kwestią in vitro po wyborach prezydenckich.