W TVP odbędzie się referendum strajkowe


Związkowcy w TVP podjęli decyzję o przeprowadzeniu referendum strajkowego. - Referendum odbędzie się jak najszybciej; jak lecz wciąż uda nam się przygotować technicznie - powiedział ambasador związkowców Mariusz Jeliński.

dekoniunktura finansowy Manchesteru City nie dotyczy. Władający klubem szejkowie sprawili menedżerowi Markowi Hughesowi kolejną gwiazdkę i wydali 22 mln funtów na powiększanie defensywy. Ostatnim nabytkiem jest Joleon Lescott, jaki jak mówią "jest najlepszym obrońcą prezes rady ministrów League". nie bacząc na wcześniejszym zapowiedziom Rosja i USA nie nie podpiszą przedtem końcem roku układu, jaki ma zamienić niżej podpisany w roku 1991 traktat o redukcji broni strategicznej (START-1). O kolejnym przesunięciu terminu poinformował jeden z amerykańskich dyplomatów. Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych ostrzega, że osoby obłożnie chore, wymagające stałej opieki pielęgniarskiej od nowego roku mogą zostawać jej pozbawione - pisze "Dziennik periodyk Prawna".Jarosław Wałęsa zaangażował się w sprawy kubańskie. Europoseł zorganizował w Parlamencie Europejskim seminarium poświęcone demokratyzacji tego kraju. W rok po słynnej aferze z wyciekiem testów gimnazjalnych, dostajemy kolejne informacje o rzekomym wcześniejszym ujawnieniu treści egzaminów. Jeden z naszych internautów przesłał nam zeskanowane strony, które mieliby w środę zobaczyć gimnazjaliści podczas zdawania części matematyczno-przyrodniczej. - To nie jest nasz test - uspokaja prof. dr hab. Krzysztof Konarzewski, prezes Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Zbliżający się do meksykańskiego wybrzeża Pacyfiku nawałnica Jimena został już zaklasyfikowany do czwartej kategorii w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona i będzie w przyszłości przybierał na sile - ogłosiło dzisiaj amerykańskie Krajowe siedlisko Huraganów.

Nie wiesz jak zgonić Święta Bożego Narodzenia? Masz dość przygotowań, gotowania i tłumu gości w twoim domu? Weź część w aukcji - możesz sobie zafundować całodniowy bytność w średniowiecznym zamku. Teściowa w lochu - gratis.

22-letni lokator Sanoka utonął w Zalewie Solińskim. Samochód, którym jechał wpadł do zbiornika. do imentu na gazie kierowca i pozostały pasażer zdołali się uratować. Politykiem, któremu w marcu zaufało najwięcej - 57 proc. Polaków - jest marszałek Sejmu i dodatkowo aspirant PO w jesiennych wyborach prezydenckich Bronisław Komorowski - wynika z sondażu OBOP. Komorowski po raz dziewiczy wyprzedził premiera Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego.

To bardzo ważne słowa. wreszcie znakomitość odważył się wzruszyć bagno, jakim jest polityka przy wojska - mówi w wywiadzie dla "Polski" Natalia Ambrozińska, wdowa po zastrzelonym w Afganistanie kpt. Danielu Ambrozińskim. Adam Małysz coraz to lepiej czuje się na olimpijskiej dużej skoczni w Whistler. W trzech środowych treningach uzyskał właściwie 136,5; 131 i 139,5 m. - Ten poprzedni skok był już no wyborny - ocenił srebrzysty medalista igrzysk olimpijskich w Vancouver. Małysz zdobył już krążek na normalnej skoczni. Na dużej też będzie medal? Prezydent Brazylii Luiz Inacio Lula da Silva, odpowiadając na list prezydenta USA, w którym Barack Obama pisze, że jest skłonny zaakceptować wyniki wyborów prezydenckich w Hondurasie, wyznaczonych na najbliższą niedzielę, oświadczył, że nie uzna tych wyborów - poinformowały brazylijskie media.Benedykt XVI odprawił w Wielką Sobotę wieczorem mszę Wigilii Paschalnej, najdłuższą liturgię w roku, bogatą w obrzędy i sakramenty. Homilię poświęcił poszukiwaniu lekarstwa, zapewniającego nieśmiertelność. Pytał: czy chcielibyśmy żyć kilkaset lat? - W trójkę mieliśmy możliwość ustalania naszego stanowiska wobec ministerstwa finansów. Kluczowe dla tej sprawy było przekonanie premiera – powiedział w toku zeznania poprzednio sejmową komisją śledczą Grzegorz Schetyna. prezes klubu parlamentarnego PO zeznał, iż w wielu przypadkach spotykał się z Donaldem Tuskiem i Mirosławem Drzewieckim w czasie prac nad nowelizacją ustawy hazardowej. Zobaczymy w maju - odpowiada Donald Tusk na sprawdzanie "Gazety Wyborczej" o jego udział w wyborach prezydenckich w 2010 r.

"Premier zapowiada, a potem nie realizuje"


Całkowita zwinięcie salonów gier i automatów o małych wygranych w ciągu pięciu lat, licencje na kierowanie kasyna i całkowity zakaz reklamy hazardu - to nowe założenia rządowego projektu ws. ustawy hazardowej. - nader dobrze, że taki projekt ma być. niemniej prezes rady ministrów jest renomowany z tego, że coś zapowiada, a w przyszłości tego nie realizuje - mówi Adam Hofman z PiS.

Fatalna wypadek lotników: brakuje butów, ubrań, sprzętu


Tragiczna przypadek w polskim lotnictwie - alarmuje ambasador praw obywatelskich Janusz Kochanowski. Brakuje w pewnej mierze wszystkiego: rozpoczynając od ubrań i butów dla pilotów, kończąc na za bardzo małej ilości sprzętu. Od dwóch lat Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej w Gdyni na próżno walczy o nowy sprzęt radiolokacyjny. jeśli nie zostanie wymieniony, przypuszczalnie zagrażać bezpieczeństwu lotników - informuje "Rzeczpospolita".

Prokom oddalił się od półfinału


Już drugą porażkę poniósł całość Asseco Prokomu grając z przeciwnej strony Olympiakosowi Pireus w ćwierćfinale Euroligi. Grecy wygrali bez problemu 90:73 i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą 2:0.

podrostek utonął pod lodem


15-letni chłopiec utopił się w jeziorze we wsi Bobowicko w Lubuskiem. Załamał się pod nim lód. Policja wyjaśnia okoliczności tragedii.

adam mickiewicz wódka carlo rossi finlandia wódka

wódka bocian

khortytsa stumbras wódka bocian wódka na wesele

projektowanie wnętrz kielce

architekt wnętrz kielce meble na wymiar kielce kuchnie na wymiar kielce meble kuchenne na wymiar kielce

biały chodnik

biały dywan

biały dywan czerwony chodnik czerwony dywan

klęska na Air Show: Prokuratura zajmie się krótkofalowcem


Sprawą krótkofalowca z Radomia, który nagrał i umieścił w internecie ostatnią rozmowę pośrodku naziemną kontrolą lotów i pilotami rozbitego podczas Air Show białoruskiego samolotu Su-27 zajmie się radomska prokuratura rejonowa. Mężczyźnie przypuszczalnie zagrażać do 2 lat więzienia.

utwór dramatyczny w Kalifornii. Ogłoszono stan wyjątkowy


Kalifornijskie władze, z powodu szalejących pożarów postanowiły dokonać inicjacji w regionie forma wyjątkowy. Szczególe dramatyczna sytuacja panuje w północno-zachodniej części stanu.

Pięć lat za pobicie dziecka bejsbolem


Na pięć lat więzienia łódzki sąd okręgowy skazał 35-letniego Dariusza M. za pobicie kijem bejsbolowym 11-letniego chłopca, który poprzednio uderzył jego syna. chłopczyna z poważnym urazem głowy trafił do szpitala.

Chcemy odpłacić się 1-3 proc. unijnej składki na nastrój


- Chcemy, by Polska płaciła od 1 do 3 proc. unijnej kwoty przeznaczonej na walkę ze zmianami klimatu - powiedział TVN24 boss UKiE Mikołaj Dowgielewicz po spotkaniu Donalda Tuska z ośmioma premierami z naszego regionu. zespół walczy o to, żeby liczebność składki poszczególnych krajów ustalany był w oparciu o porcja PKB danego państwa w PKB całej Unii.

Kto pokaże więcej i lepiej?


Stres, zabawa i łzy, do tego tygodnie spędzone na treningach, setki prób po to by dojść do finału. Udało się. dzisiaj dowiemy się kto wygra 10. edycję programu, zdobędzie Kryształową Kulę i ekskluzywnego Mercedesa GLK.

czynny jak nauczyciel


Związek Nauczycielstwa Polskiego chce, aby resort edukacji zbadało Chronos pracy nauczycieli. boss ZNP Sławomir Broniarz twierdzi, że nauczyciele pracują nawet 52 godziny tygodniowo, aczkolwiek w powszechnie uważa się, że tylko mają owszem 18 godzin lekcji w tygodniu.