Ziobro: Kaczmarek nakłaniał mnie do fałszywych zeznań


uprzedni minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (PiS) zeznał dzień dzisiejszy przed komisją śledczą ds. nacisków, że ówczesny boss MSWiA Janusz Kaczmarek nakłaniał go do składania fałszywych zeznań.

Słoweniec, kto na drodze prawnej uratował od śmierci swoje trzy bullmastiffy, został za pośrednictwem nie we wtorek zagryziony - donoszą słoweńskie gazety. Kandydaci w przyszłorocznym wyborach prezydenckich: lewicy - Jerzy Szmajdziński, SdPl i Partii Demokratycznej - Tomasz Nałęcz zaś ognisko - Andrzej Olechowski rozpoczęli już przygotowania do kampanii wyborczej. Wszyscy trzej chcą postawić przede wszystkim na bezzwłoczny infrastruktura z wyborcami, w tym dlatego że widzą szanse na smakowity efekt w starciu z kandydatami PO i PiS. Nie milkną echa filmu "Solidarni 2010" Ewy Stankiewicz i Jana Pospieszalskiego. Współautorka produkcji broni swojego działa: - film "Solidarni 2010" jest mojego autorstwa, ja ponoszę za niego wyłączną odpowiedzialność, jest zrobiony według mojego scenariusza i zmontowany w mojej obecności.Aleksander Kwaśniewski rozmawiał z Piotrem Gontarczykiem, historykiem IPN, który oskarżył byłego prezydenta, że był zarejestrowany jako TW "Alek". – Podałem mu rękę. Jest we mnie co niemiara miłosierdzia – ujawnia w rozmowie z portalem tvp.info Aleksander Kwaśniewski. Po kilku tygodniach względnie wysokich strat między żołnierzy Brytyjczycy są asertywność przeciwni obecności ich wojsk w Afganistanie. dobra nowość nie wprost przeciwnie dla rozpoczynających urlop. Po pochmurnych i deszczowych dniach nadchodzi fala upałów. Już we wtorek przypadkiem być aż 32 stopnie Celsjusza.

Zakończył się najtrudniejszy kolejność kosmiczej misji amerykańskiego promu. Endeavour przycumował w środę rano czasu polskiego do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), na którą dostarczył dziewiczy część bytowy i kopułę widokową.

Wuj Boonmee, który potrafi poprosić swoje poprzednie życia Apichatponga Weerasethakula zdobył tegoroczną Złotą Palmę festiwalu w Cannes. Nagrody za reżyserię i dla najlepszej aktorki poszły we francuskie ręce Mathieu Amalric i Juliette Binoche, a Palmę dla najlepszego aktora podzielili między sobą Javier Bardem i Elio Germano. Wątpliwe jest, aby obserwowany obecnie wzrost aktywności Słońca spowodował niesłychanie silną burzę magnetyczną na Ziemi, jak prognozują to niektóre media. - Żadnego szczególnego niebezpieczeństwa na razie nie ma - powiedziała Natalia Połuchina, sekretarz akademicki Instytutu Fizyki Rosyjskiej Akademii Nauk. Poinformowała, że Instytut rejestruje na odwrót mikrowybuchy na Słońcu.

Astronomowie odkryli kolejnych pięć planet wyjąwszy naszym Układem Słonecznym. całokształt dzięki pracy nowego teleskopu kosmicznego Keplera, skonstruowanego zamierzenie w celu poszukiwania we Wszechświecie "bliźniaczek" Ziemi. dopiero co odkryte ciała niebieskie co prawda naszej planety nie przypominają, ale i tak w świecie naukowym zapanowało z ich powodu spore poruszenie. PZU wypłaciło 12,75 mld zł zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za 2009 rok - poinformował rzecznik PZU Michał Witkowski. zaliczka na jedną akcję wynosi 147,65 zł. należność gigantycznej dywidendy to następstwo październikowej ugody pomiędzy Skarbem Państwa a Eureko. Holenderskiej spółce przypadnie z tej kwoty aż 7,5 zł. należność dywidendy to krok w kierunku wycofywania się Holendrów z akcjonariatu ubezpieczyciela. ociemniały od urodzenia słynny muzyk Stevie Wonder został 11. już Posłańcem Pokoju ONZ. Tym samym dołączył do grona takich osobistości jak m.in. Paulo Coelho.Białoruskie władze potwierdziły siedem przypadków zgonów na grypę A/H1N1. według ministerstwa zdrowia w szpitalach potem znajduje się 31 osób ze zdiagnozowanym nowym typem wirusa. Ewa Kopacz "nie przekonała" Janusza Kochanowskiego, że pożądane byłoby zaczekać z kupnem szczepionki przeciw grypie A/H1N1. - Mamy odmienne zdania w tej sprawie - powiedział wyraziciel Praw Obywatelskich po wtorkowym spotkaniu z minister zdrowia. Ale na tej konkluzji Kochanowski nie poprzestaje. teraz chce od członek rządu wglądu w dokumentację negocjacji ws. zakupu szczepionki. personel likwidowanego zakładu akcesoriów samochodowych Sodimatex w podparyskim Crepy-en-Valois zawiesili groźbę wysadzenia tej fabryki, po tym jak centrala obiecała im ustępstwa - poinformowały francuskie media.

Rusza struktura Nord Stream


W Slite na wschodnim wybrzeżu szwedzkiej Gotlandii na statek załadowano rury, które będą częścią Gazociągu Północnego. aktualnie zostaną przetransportowane na pływającą platformę zacumowaną na środku Bałtyku, skąd w najbliższych dniach syndykat Nord Stream rozpocznie układanie gazociągu.

Niektóre rodziny ofiar bez środków do życia


Wdowy po Januszu Krupskim i Krzysztofie Putrze znalazły się w wyjątkowo trudnej sytuacji - zauważa "Rzeczpospolita".

pogotowie ONZ ws. stężenia gazów cieplarnianych


Stężenie gazów cieplarnianych osiągnęło najwyższy poziom, jaki ilekroć zanotowano, i wciąż rośnie - poinformowała ONZ-owska Światowa Organizacja Meteorologiczna (WMO).

Chcą być księżmi. Ciągle słyszą: jesteś niezdolny


Na osoby niepełnosprawne, chcące uczyć się w seminarium duchownym i zostać księżmi, czekają liczne przeszkody. niedaleko to wiele osób, dotkniętych kalectwem, nie zgadza się z wyrokiem: "niezdolny do kapłaństwa" - czytamy w "Tygodniku Powszechnym". Powołanie, przekonuje Bawer Aondo-Akaa, czarnoskóry Lach i studenciak IV roku teologii, to nie jest wyjście mająca coś ułatwiać. – dlaczego wymaga się od kandydata na księdza, żeby nie był impotentem? Bo kapłaństwo nie może być drogą ucieczki od czegokolwiek...

czyszczenie po pożarze czyszczenie ścian po pożarze mycie ścian po pożarze

usuwanie sadzy po pożarze

sprzątanie po pożarach sprzątanie po pożarze sprzątanie po pożarze Warszawa usuwanie sadzy po pożarze

dam pracę fizyczną warszawa -

szukam pracy zdalnej programista

- kierowca c+e mazowieckie

mezoterapia mikroigłowa mezoterpia igłowa

mezoterapia na łysienie

mezoterpia głowy odchudzanie Żory salon kosmetyczny Żory salon urody Żory salon kosmetyczny Wodzisław Śląski odchudzanie Wodzisław Śląski salon urody Wodzisław Śląski

"ND": młot na PiS pokiereszował PO


"Nasz Dziennik": Żenująco niska frekwencja w prawyborach obnażyła słabość Platformy Obywatelskiej i atrofię jej struktur partyjnych - ocenia gazeta.

Sikorski cieszy się z decyzji PiS: trzymam kciuki


Radosław Sikorski, jeden z kandydatów PO do wyborów na prezydenta, powiedział, że cieszy się, iż Lech Kaczyński będzie startował w wyborach na prezydenta. - Gdybym kandydował z Lechem Kaczyńskim, zrobię wszystko, by był to jasny wybór - powiedział.

Czarzasty: Włażą Napieralskiemu w dupę


Bronisław Komorowski w swojej kampanii wyborczej za niewiele się stara, ale by zdobyć głosy lewicy, pospołu ze swoim rywalem Jarosławem Kaczyńskim, Grzegorzowi Napieralskiemu już "włazi w dupę" - to refleksje Włodzmierza Czarzastego, byłego posła SLD, a obecnie szefa stowarzyszenia Ordynacka, nt. kampanii wyborczej, którymi podzielił się w wywiadzie z "Polską The Times".

Kontrolerzy lotów też strajkują


Na głównych paryskich lotniskach odwołana będzie we wtorek część lotów - jedna druga na Orly i jedna czwarta na lotnisku Charles'a de Gaulle'a. Jest to podyktowane początkiem czterodniowego strajku kontrolerów lotniczych - podały władze lotnictwa cywilnego.

Lechistan szkoła trenerska triumfuje


Polska szkoła trenerska nie ma się czego wstydzić - uważa dawny wykidajło reprezentacji Polski Jerzy Engel i dość nie chodzi mu o wyniki naszych klubowych jedenastek w kwalifikacjach do europejskich pucharów.

białogłowa nowym RPO?


dzień dzisiejszy mija data zgłaszania kandydatów na Rzecznika Praw Obywatelskich. Swoich kandydatów ujawniły już PO i SLD. PiS toczy lecz rozmowy i nie ujawnia coraz nazwiska. Z kolei kandydat PSL wycofał swoją kandydaturę. nieznany RPO zastąpi tragicznie zmarłego w katastrofie prezydenckiego samolotu Janusza Kochanowskiego.