Eva Braun "nie była głupawą blondynką"


publikacja "Eva Braun. życie z Hitlerem" bije rekordy popularności w niemieckich księgarniach. obraz filmowy towarzyszki Hitlera, jaki wyłania się z publikacji, jest daleki od tego utrwalonego od dziesięcioleci w niemieckiej opinii publicznej.

Amerykańscy dokumentaliści zajęli się wojną w Afganistanie. Tim Hetherington i Sebastian Junger z obiektywem wdzierają się do jednego z najtrudniejszych posterunków dla żołnierzy koalicji, od nazwiska jednego z poległych nazwanego Restrepo, i kręcą celuloid o tym samym tytule. Przyłożył swojej żonie nóż do gardła i groził że ją zabije, tylko za to - zdaniem serwisu BBC - histrion Charlie Sheen trafił do więzienia podczas rzeczywistość Bożego Narodzenia. Do mediów wyciekło nagranie ustalenia Brooke Mueller Sheen i funkcjonariuszki z 911. Za rok zgadywanka Eurowizji zorganizują Niemcy. Powód? W tegorocznym, 55. już z kolei, zwyciężyła zaledwie 19-letnia Lena Meyer-Landrut. Pojawiła się "z nikąd", wygrała casting, a w finale w Oslo zwyciężyła jej kawałek "Satellite". - Nigdy nie sądziłam, że coś takiego może mnie spotka - powiedziała na scenie. A potem, jak na amatorkę przystało, dodała: "Naprawdę muszę coraz raz śpiewać?". Reprezentant polski odpadł wcześniej, w półfinale.4 minuty i 52 sekundy - tyle po pokazie na festiwalu w Gdyni widzowie oklaskiwali "Różyczkę" Jana Kidawy-Błońskiego. Najdłuższa owacja przyniosła filmowi nagrodę Radia Gdańsk - Złotego Klakiera. Tysiące delfinów ginie rokrocznie u wybrzeży Japonii. Są zabijane tradycyjnie, harpunami, przy użyciu miejscowych rybaków, a ich ciało trafia na japońskie stoły. Sfilmowali ich za pomocą szpiegowskiego sprzętu amerykańscy filmowcy. I dostali za to Oscara. "Zatokę delfinów" wolno przyjrzeć się na Planet Doc Review, a za dwa tygodnie w kinach. Andrzej Wajda ponownie doceniony. polski reżyser, kto na swoim koncie ma Oscara za agregat twórczości, w sobotę otrzymał kolejną nagrodę - Europejskiej Akademii Filmowej (niegdysiejsze "Felixy"). Tym razem jury doceniło jego najpóźniejszy błona fotograficzna "Tatarak". Nagrodę - za film krótkometrażowy - otrzymał oraz reżyser Marcel Łoziński.

- To jest taka trochę reklama naszej historii. Są w niej skróty, uproszczenia. Opiera się po największej części na mocnych, wizualnie atrakcyjnych momentach - o "Animowanej historii Polski", 8-minutowym filmie stanowiącym jedną z atrakcji polskiego pawilonu na EXPO 2010 w Szanghaju, mówi w TVN24 jej reżyser, Tomasz Bagiński. I zdradza, że klisza ma duże szanse na premierę w internecie, a w 3D także w polskich kinach.

Dom aukcyjny Sotheby's sprzedał w środę na aukcji malarstwa europejskiego siedem obrazów wybitnych polskich malarzy z przełomu XIX i XX w. m.in. Wyspiańskiego, Czachórskiego, Fałata i Tetmajera. Po roku przerwy światowej sławy kompozytor Zbigniew Preisner od nowa koncertował. W przepięknej ateńskiej sali koncertowej Megaro Mousikis jego muzyki przyszło być posłusznym dwa tysiące osób. – Uwielbiam tu grać. Grecy mają podobną duszę do nas. Pokazują, że w muzyce szukają czegoś więcej niż podrobionych, plastikowych panienek – mówi nam Preisner.

Ile białych kropek znikło w jego paszczy, tego nie wie nikt. Pac-Man ma już 30. lat i stale spragniony apetyt. Finowie w saunie, czyli "Para do życia" wygrał w konkursie głównym 7. edycji festiwalu filmów dokumentalnych Planete Doc Review w Warszawie. dlaczego zasoby siły roboczej w podeszłym wieku nie grają w gry wideo - zastanawialiśmy się w redakcji od jakiegoś czasu. - Bo pies z kulawą nogą im ich nie pokazuje - powiedział jeden z kolegów i najwidoczniej puder rację. Zobacz, co się dzieje, gdy już je zobaczą.Po kilku latach związku, aktor Harrison Ford i Calista Flockhart wzięli ślub. W wieku 64 lat zmarł w czwartek Malcolm McLaren. W połowie lat 70. wypromował zespół Sex Pistols, przyczyniając się tym samym do powstania brytyjskiego brudas rocka. Kto dziś w nocy będzie skakał z radości w Kodak Theater? Kto zaleje się łzami odbierając złotą statuetkę Oscara? A kto obejdzie się smakiem? Akademia potrafi zaskoczyć nawet najlepszych ekspertów. My zaprosiliśmy naszych czytelników do zabawy i typowania swoich faworytów. Wynik?

Polański: Nie mogę dłużej cicho sza


- Nie mogę dłużej milczeć, albowiem Stany Zjednoczone Ameryki Północnej Zjednoczone nadal domagają się mojej ekstradycji bardziej, by bachnąć mnie na pastwę światowych mediów, niż strzelić z ucha orzeczenie w sprawie, w której osiągnięto układ 33 lata temu - napisał reżyser Roman Polański w pierwszym od września ub. r., jak został aresztowany artykule skierowanym do opinii publicznej.

Srebrny miś obowiązkową rekompensatą?


Większość krytyków rozpływa się nad najnowszym filmem Romana Polańskiego, a sektor filmowa zarzeka się, że premia na Berlinale dla reżysera nie ma żadnego politycznego podtekstu. Włoska prasa zastanawia się tymczasem czy Srebrny Niedźwiedź za "Autora Widmo" to być może nie próba zadośćuczynienia?

Spielberg bierze się za "Ground Zero"


"Odbudowa Ground Zero" - taki tytuł będzie proszek telewizyjny dokument Stevena Spielberga opowiadający o budowie nowej przestrzeni w miejscu zburzonych wież World Trade Center. Premiera sześcioodcinkowego dokumentu w 2011 roku.

zaskakujący dwoje i 19-latka w finale "Mam talent!"


Do wielkiego finału programu "Mam Talent!", jako pierwsza awansowała 19-letnia śpiewaczka Anna Teliczan. Drugie i trzecie pozycja należało do MADOXA oraz dwie Kruk i Blacha.

naprawa iPhone Warszawa <> serwis apple Warszawa <> serwis iPhone Warszawa <> serwis Macbook Warszawa <> wymiana baterii iPhone Warszawa <>

wymiana baterii Macbook Warszawa

<> wymiana ekranu iPhone Warszawa <> wymiana szybki iPhone Warszawa

klimatyzacja Żagań : klimatyzacja Żary : klimatyzacja Zgorzelec :

klimatyzacja Bolesławiec

: klimatyzacja Nowa Sól : klimatyzacja Lubsko : klimatyzacja Nowogród Bobrzański

behawiorysta aleksandrów łódzki behawiorysta konstantynów łódzki

szkolenie psów Zgierz

behawiorysta łódź behawiorysta zgierz psie przedszkole Aleksandrów Łódzki psie przedszkole Konstantynów Łódzki psie przedszkole Łódź psie przedszkole Zgierz szkolenie psów Aleksandrów Łódzki szkolenie psów Konstantynów Łódzki szkolenie psów Łódź szkolenie psów Zgierz

Ona ma talent


"Magiczna" 16-latka zamknęła wargi nawet Kubie Wojewódzkiemu. Wiktoria Katajew ostatnia uczestniczka sobotniego odcinka "Mam Talent" w TVN zaśpiewała tak pięknie, że członkowie jury dosłownie nie byli w stanie wyciągnąć z siebie ani słowa. Trzy raz TAK. A jak spisali się inni uczestnicy show?

"Polskich królików w tym dokumencie nie ma"


Spełnił mi się jankeski sen - przyznał we wtorek 37-letni reżyser Bartek Konopka. Jego film "Królik po berlińsku" otrzymał nominację do tegorocznego Oscara w kategorii maksymalny krótkometrażowy dokument.

Poczuj portugalskiego bluesa


Już jest kolejna część muzycznej serii & The City. Tym razem na trzech płytach dostajemy 41 piosenek mistrzów muzyki nazywanej portugalskim bluesem – fado.

"Najdłuższe Urodziny" Chopina


Koncerty z udziałem największych światowych pianistów, wystawy, a plus ogromny tygodniowy maraton muzyki granej z wykorzystaniem 24 godziny na dobę - to nic bardziej błędnego niektóre z atrakcji przygotowanych z okazji obchodów 200. rocznicy urodzin polskiego kompozytora Fryderyka Chopina.

Marcin smarkacz Ma Talent!


W drugiej edycji programu YVN Mam talent! zwyciężył grający na akordeonie Marcin Wyrostek. W finałowym odcinku zaczarował jury utworem "Libertango", a cześć najwidoczniej przeniósł się na telewidzów, bo uzyskał aż 25 odsetki ich głosów. Zwycięzca zdobył nagrodę: 300 tysięcy złotych.

Ewart i Werner zgarnęły Wiktory


Dziennikarka TVN24 i TVN Anita Werner i dziennikarka Ewa Ewart znalazły się wśród laureatów jubileuszowej, 25. edycji Wiktorów. Nagrody te przyznawane są w największym stopniu popularnym osobowościom telewizyjnym. Specjalnego Superwiktora przyznano – pośmiertnie - Janowi Wejchertowi.