Jak żegnaliśmy Jana Pawła II


Jak wspominacie ostatnie pożegnanie Jana Pawła II? Gdzie was zastała 21:37? Jak przeżywaliście żałobę po papieżu-Polaku? Modliliście się co do jednego z tłumami wiernych, zapalaliście znicze blisko ulic? Pojechaliście do Rzymu na pogrzeb? Przysyłajcie nam Wasze wspomnienia i zdjęcia na infrastruktura TVN24.

wyraziciel Praw Obywatelskich zaapelował do minister edukacji o przyłączenie do szkolnych programów nauczania obowiązkowych wizyt dzieci i młodzieży na cmentarzu w Katyniu. MEN odpowiada, że zrzeszenie takich wycieczek prawdopodobnie być trudna. Rosyjscy uczeni zapowiadają rewolucję w walce z rakiem piersi. Wykryta dzięki nich technika pozyskiwania niszczących raka antyciał ma być tania i powszechnie dostępna. ogół za sprawą małych sadzonek dzikiego tytoniu australijskiego. Kobieta, która zostawiła niemowlę w "Oknie życia", zgłosiła się po nie ponownie. Zakonnice zdążyły natomiast przekazać pociecha do szpitala. teraz o tym, czy oryginał odzyska córkę, zadecyduje sąd.wypadek nowego zespołu Roberta Kubicy robi się raz za razem w wyższym stopniu zagadkowa. Jak informuje "Autosport" w styczniu, podczas ogłaszania obsady kierowców, dojdzie do zmiany szefa, a najpoważniejszym kandydatem jest 4-krotny koryfeusz świata Alain Prost. reprezentacja narodowa podał kandydatów na drugiego kierowcę i w grze cały czas jest Nick Heidfeld. Czy Niemiec i Lach pojadą razem, nie wiadomo, bo Polak na decyzję o pozostaniu też daje sobie do stycznia. rząd na rozpoczętym dzisiaj po godz. 11 posiedzeniu wysłucha informacji szefa MSZ Radosława Sikorskiego dotyczącej aktualnej sytuacji polskiej mniejszości na Białorusi. Ukraińska prokuratura wszczęła sprawę karną przeciwko członkom rządu b. prezes rady ministrów Julii Tymoszenko. Zdaniem śledczych mogli oni na boku przekuć los 2,3 mld hrywien (870 mln zł) z pieniędzy budżetowych. Chodzi o finanse uzyskane ze sprzedaży kwot emisyjnych dwutlenku węgla.

rezygnacja Mariusza Kamiskiego jest związana z wykrytymi za pomocą szefa CBA nieprawidłowościami w działaniach najważniejszych osób w państwie i jest bezpodstawna - pisze na swojej stronie internetowej Lech Kaczyński. - Podjąłem tę decyzję nie lecz wciąż w zgodzie z prawem, ale i interesem publicznym - odpowiada Donald Tusk.

na skroś 90 dni do końca prac komisji i ponad 70 nazwisk do przesłuchania na liście. Wyłączając weekendy i święta zostaje 60 dni i statystycznie więcej niż jeden świadek dziennie do przesłuchania. I to wprost przeciwnie pod warunkiem, że zadawanie pytań potrwa do 28 lutego, a członkowie komisji doniesienie będą pisać po godzinach. Do co najmniej 50 wzrosła liczba zabitych w trzech samobójczych zamachach bombowych, dokonanych w niedzielę w Bagdadzie - poinformowała przedstawicielstwo dpa, powołując się na iracką policję. Rannych jest ok. 200.

Towarzystwa ubezpieczeniowe zapowiadają walkę z nową rekomendacją Komisji Nadzoru Finansowego. Nakłada ona na nich funkcja pokrycia z OC sprawcy kosztów wynajmu auta zastępczego dla tego, komu rozbito samochód. Z nowego przepisu cieszą się lecz firmy assistance i wynajmujące samochody - liczą na niewyczerpany zarobek - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Wenezuelska policja użyła w czwartek gazu, by rozgonić demonstrację studentów, którzy protestowali w Caracas naprzeciw racjonowaniu energii elektrycznej a naprzeciw wycofaniu z telewizji kablowej kanału krytycznego przy prezydenta Hugo Chaveza. 2 osoby zginęły w nocy ze środy na czwartek w północno-zachodnim Pakistanie. Atak, wedle przedstawicieli pakistańskiego wywiadu, proszek dopiąć celu bezzałogowy stalowy ptak sił USA.członek rządu spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow zaproponował w czwartek na spotkaniu w Moskwie ze swym litewskim odpowiednikiem Vygaudasem Uszackasem ułożenie na początku roku 2010 w rosyjskim obwodzie kaliningradzkim trójstronnego spotkania ministrów spraw zagranicznych Litwy, polski i Rosji. Finlandia ma nowego premiera, dokładnie panią premier. Tamtejszy parlament zatwierdził na ten urząd przywódczynię Partii centrum Mari Kiviniemi. Na karę 5 lat i 8 miesięcy więzienia skazał w piątek sąd w Kaliszu 20-letniego kierowcę, oskarżonego o spowodowanie wypadku, w którym na początku czerwca zginęło czworo młodych ludzi. wyrok jest nieprawomocny, obrona zapowiedziała apelację.

myśl na biznes? Sprzedawać książki z biblioteki


pewien młody Szwab wpadł na "świetny" pomysł, by zapracować całkiem niezłą sumkę. Postanowił sprzedawać książki - z biblioteki... 27-letni bezrobotny kradł i sprzedawał aczkolwiek na odwrót cenne okazy z bibliotek w Badenii-Wirtembergii i Bawarii, co przyniosło mu razem ok. 20 tys. euro - poinformowała we wtorek policja w Norymberdze.

Na razie wały trzymają, ale Wisła przybiera


Wisłą przemieszcza się fala wezbraniowa. W ciągu najbliższej doby na mazowieckim odcinku rzeki stan wody w dalszym ciągu będzie wzrastał w strefie powyżej stanów alarmowych - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jak na razie nie ma nowych doniesień o przerwaniu wałów przeciwpowodziowych.

Podwodne audiencja rządu


Na autentyczny pomysł, jak podać uwagę na zmiany klimatu wpadł stopień Meldiwów. Władze tego niewielkiego państwa na Oceanie Indyjskim będą obradować w sobotę sześć metrów pod taflą wody.

Szwecja: Zaginęły tajne wojskowe dokumenty


Szwedzka armia zgubiła kilkaset zastrzeżonych dokumentów z informacjami na rzecz lokalizacji zabudowań obronnych na terenie północnej Szwecji - powiadomił wczoraj dziennik "Dagens Nyheter".

czarter lodzi Sopot czarter łodzi Gdańsk czarter łodzi Gdynia

wynajem łodzi Sopot

wynajem łodzi Gdańsk wynajem łodzi Gdynia wynajem łodzi Sopot wypożyczalnia łodzi Gdańsk wypożyczalnia łodzi Gdynia wypożyczalnia łodzi Sopot

dźwignice suwnica bramowa suwnica samojezdna konstrukcje stalowe trawers

wciągarka bramowa

żuraw kolumnowy żuraw słupowy

próby dymowe symulacje CFD

próby dymowe

wentylacja garażu podziemnego

"Trudno dać do zrozumienia wyraźnego zwycięzcę debaty"


Trudno wskazać wyraźnego zwycięzcę debaty prezydenckiej, która odbyła się w niedzielę wieczór w TVP - ocenił socjolog prof. Jacek Raciborski.

"U nas we wsi nikt do wyborów nie pójdzie"


- Nam nie po drodze do urn. kataklizm mamy - tłumaczą powodzianie ze Świętokrzyskiego i dokonują kalkulacji: godzina poświęcona na wybory to kilkadziesiąt wiader mułu wybranego z zalanych mieszkań. Są i tacy, którzy udadzą się podarować wotum do sąsiednich wiosek. - Jak mnie nowy prezydent zawiedzie, to wyciągnę wnioski w wyborach samorządowych - mówi domownik Wilkowa.

Nowy koronowany władca sukna jest z Australii


Snooker ma nowego króla. Po raz dziewiczy w karierze mistrzem świata został Australijczyk Neil Robertson. To dziewiczy od 1980 roku mistrz spoza Wysp Brytyjskich. poprzedni został zdyskwalifikowany. Johna Higginsa podejrzewa się o "ustawianie" meczów.

chęć uderzył w spychacz. Pięć osób nie żyje


W katastrofie tureckiego pociągu ekspresowego w miejscowości Bilecik zginęło co najmniej pięć osób, podaje turecka telewizornia NTV. pociąg uderzył w stojący na torach spychacz.

zawiłości akcji "Popiel". Wraca casus zabójstwa ks. Popiełuszki


Pion śledczy IPN zarzucił kolejnym dwóm b. oficerom SB kierowanie w latach 80. postępowania karnego przeciw ks. Jerzemu Popiełuszce o "czyny nie będące przestępstwem". zupa takie zarzuty IPN postawił innemu esbekowi w październiku br.

Sekuła wbrew konfrontacji Tusk-Kamiński


Nie ma potrzeby przeprowadzenia konfrontacji pomiędzy premierem Donaldem Tuskiem a byłym szefem CBA Mariuszem Kamińskim - uważa typowany na szefa komisji "hazardowej" Mirosław Sekuła. - Taka batalia przypominałaby mi nadzwyczaj medialną konfrontację pomiędzy prezydentem RP a posłem Palikotem - mówił dziennikarzom w Sejmie wysłannik Platformy Obywatelskiej.