"Absolutna rewelacja", ale za cokolwiek o Stalinie


"Finał kłamstwa katyńskiego", "absolutna rewelacja", "najważniejsze okoliczność w polsko-rosyjskich stosunkach", ale i "zabrakło stwierdzenia, kto jest dłużny mordu w Katyniu" - tak prasa komentują słowa Władimira Putina na przestrzeni rocznicowych uroczystości.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło we Wrocławiu na Placu Jana Pawła II. W wyniku kolizji z samochodem osobowym przewróciła się więzienna karetka. nieznacznie rannych zostało pięć osób. szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej i dawny dyrektor MSWiA Grzegorz Schetyna powiedział, że jest zaskoczony protestem czeczeńskich uchodźców. Zapewnił, że zgodnie z jego wiedzą MSWiA i biuro ds. uchodźców prawidłowo wywiązują się ze swoich obowiązków. Kolejne rodziny ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego otrzymały zasiłki przyznane przez rząd; jak dotychczas wojewodowie wypłacili zasiłki 64 osobom. Każda z rodzin otrzyma 40 tys. zł. Na ten cel rząd przeznaczył ponad 3,8 mln zł.Były dyrektor Zakładu Ubezpieczeń Społecznych sylwek R. oraz były dyrektor szczecińskiego oddziału ZUS Tadeusz D., oskarżeni o branie łapówek, nie wyjdą na wolność - zdecydował Sąd Okręgowy w Szczecinie. PiS wezwało rząd, żeby niezwłocznie określił priorytety polskiej prezydencji UE. partia polityczna chce, aby wybory parlamentarne odbyły się wiosną 2011 roku, poprzednio rozpoczęciem prezydencji. ekskluzywny lobbysta Marek D. odpowie przedtem sądem w sprawie fałszywych litewskich dokumentów z jego zdjęciem. Drugim oskarżonym jest były poseł KPN i AWS Tomasz K., blisko którym znaleziono litewskie akt prawny jazdy, paszport i dowód osobisty ze zdjęciami lobbysty.

W Afganistanie zginął własny żołnierz, a pięciu innych zostało rannych - informuje TVN 24.

Grzegorz Napieralski nie chce mówić, kogo poprze w drugiej turze wyborów prezydenckich, bo wierzy, że sam się w niej znajdzie. - Tak jak w mundialu, masa przypuszczalnie się wydarzyć. (...) Możemy stworzyć wielką niespodziankę - powiedział pretendent SLD na prezydenta. oprócz optymizmu była też jednak krótki czas smutku. Kilkadziesiąt osób demonstrowało w sobotę w Warszawie w przeciwieństwie wojnie w Afganistanie i udziale w niej polskich żołnierzy. Manifestanci, którzy przeszli pod ambasadę USA i kancelarię premiera, domagali się również zaprzestania izraelskiej blokady Gazy.

To błędy dowództwa doprowadziły do śmierci kapitana Daniela Ambrozińskiego - mówią żołnierze, którzy brali frakcja w patrolu, w czasie którego 10 sierpnia zginął lokalny żołnierz. Więcej w poniedziałek w Superwizjerze TVN o godz. 23.20 Potwierdzono obecność wirusa grypy A/H1N1 u zmarłego wczoraj 37 - letniego mężczyzny z Pucka - poinformował łapiduch wojewódzki w Gdańsku Jerzy Karpiński. B. minister sprawiedliwości, teraz europoseł PiS Zbigniew Ziobro złożył zażalenie na podstawę umorzenia przy użyciu płocką prokuraturę okręgową śledztwa, dotyczącego ujawnienia dokumentów z postępowania w sprawie mafii paliwowej."Gazeta Wyborcza": platforma Obywatelska nie widzi już szans na odrzucenie weta prezydenta do ustawy medialnej. Pamięć musi zostać, toteż inicjujemy kwaterę pamięci; chcemy, żeby to miejsce przypominało nam o 96 ofiarach tej tragicznej katastrofy - powiedział minister w kancelarii premiera Michał Boni podczas uroczystości na warszawskich Powązkach. Polacy raz po raz częściej biją dzieci. W ubiegłym roku było aż 3,5 tys. pokrzywdzonych dzieci, które doznały uszczerbku na zdrowiu - wynika z danych Komendy Głównej Policji. To w dużej mierze więcej, niż nim dwoma laty (2,5) tys. O przemocy w rodzinie pisze "Rzeczpospolita".

"Ściany zaczęły strzelać!"


Ok. 40 osób nie być może wrócić do swoich mieszkań znajdujących się w dwóch starych kamienicach w środek Wrocławia. 10 osób spędziło noc we wrocławskim hotelu, pozostali u rodzin. Na ścianach budynków pojawiły się rysy, które mogą być niebezpieczne dla konstrukcji. Ich zdjęcia otrzymaliśmy na platformę Kontakt TVN24.

pałac boi się szarej strefy


należy sprawdzić, czy hazard nie zejdzie do szarej strefy - mówi o uchwalonej ustawie hazardowej prezydencki minister Paweł Wypych. Deklaruje jednocześnie, że prezydent ją podpisze. - Ta ustawa zniszczy nielegalną plagę hazardu - zapewnia Stanisław Niesiołowski z PO. - Nie nasze zabawki, nie nasze małpy i nie bierzemy za to odpowiedzialności - deklaruje Ryszard Kalisz z SLD krytykując szybkie bieg prac nad ustawą.

funkcjonowanie Kiszczaka; przebieg spadł z wokandy


Gen. Czesław Kiszczak miał w zeszłym tygodniu okulistyczny zabieg operacyjny i musi pozostawać w domu. Z tego powodu z wokandy spadł przebieg były szefa MSW, oskarżonego o przyczynienie się do śmierci dziewięciu górników z kopalni "Wujek" w 1981 r.

Łódź: zryw nowe centrum kultury


związek Inicjatyw Miejskich "Topografie" i Uniwersytet Łódzki otworzą w dawnej siedzibie Łódzkich Zakładów Kinotechnicznych Prexer nowe środek kultury. W budynku pod ręką ul. Pomorskiej, oprócz działającego już kina, będą m.in. dwójka galerie sztuki i klubokawiarnia.

czarter lodzi Sopot czarter łodzi Gdańsk

wynajem łodzi Gdynia

czarter łodzi Gdynia wynajem łodzi Gdańsk wynajem łodzi Gdynia wynajem łodzi Sopot wypożyczalnia łodzi Gdańsk wypożyczalnia łodzi Gdynia wypożyczalnia łodzi Sopot

panele quick step tanio

panele quickstep tanio quick step cena quick step Gdańsk quick step Kraków quick step Łódź quick step panele quick step panele podłogowe quick step podłogi quick step Poznań quick step tanio quick step Warszawa quick step Wrocław quickstep cena quickstep panele quickstep panele podłogowe quickstep podłogi quickstep tanio sklep z panelami quick step sklep z panelami quickstep

nowoczesne obrazy obrazy abstrakcyjne

obrazy do sypialni

obrazy do salonu obrazy do sypialni obrazy na płótnie obrazy na ścianę obrazy olejne ręcznie malowane obrazy

prezes rady ministrów zwołuje debatę z internautami


"Metro": rewolta 78 tys. osób przeciwko cenzurze w internecie może pogrzebać rządową ustawę wprowadzającą przymusowe zamykanie niektórych stron. premier zwołuje niespotykaną dotąd w Polsce debatę z internautami natomiast blogerami i daje nadzieję na zmianę prawa.

Stolica: 15-metrowa wyrwa w wale


Sytuacja na terenie Mazowsza jest potem trudna; we wszystkich powiatach trwa umacnianie i podnoszenie wałów - poinformował rzecznik komendanta głównego PSP Paweł Frątczak. Ok. godz. 7 stołeczni strażacy otrzymali też sygnał o przesiąknięciach w sąsiedztwie ul. Zamoyskiego. Okazało się doszło do wyrwy w wale na długości 10 metrów.

dzień jutrzejszy czat z Bogdanem Zdrojewskim


Zmiany w edukacji kulturalnej i konkurs o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 - to niektóre z tematów jutrzejszego czatu z ministrem kultury Bogdanem Zdrojewskim w siedzibie PAP.

Sariusz-Skąpska: jeśli zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie


Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie... Słowa tej z serca płynącej modlitwy szeptały pokolenia Polaków - przypomniała na przestrzeni uroczystości żałobnych na pl. Piłsudskiego córa prezesa Federacji Rodzin Katyńskich Andrzeja Sariusza-Skąpskiego - Izabela.

"Donald Tusk nie powiedział prawdy"


- Donald Tusk nie powiedział prawdy o przebiegu naszych spotkań - podkreśla po raz dodatkowy dawny stary CBA Mariusz Kamiński i dodaje, że jest w każdej chwili gotowy stanąć do konfrontacji z premierem przed obliczem komisji hazardowej. - Ja się jej nie obawiam - zapewniał dziennikarzy nim wejściem na tajne przesłuchanie komisji.

Graś: To będzie dosyć tego żywota braci Kaczyńskich


koniec żywota braci Kaczyńskich. według rzecznika rządu Pawła Grasia, przed chwilą taki będzie rezultat czwartkowej decyzji premiera Donalda Tuska o wycofaniu się z wyścigu o prezydenturę.