"To niezmiernie zbywający zgrzyt"


- To bardzo zbywający stukot i zaskakująca werdykt - tak na antenie Polskiego Radia w programie "Sygnały Dnia" mówił szef Kancelarii Prezydenta RP, Władysław Stasiak. Tymi słowami minister skomentował odprawa przez litewski sejm projektu ustawy, która m.in. pozwalała na legat imion i nazwisk w paszportach po polsku.

przymierze Lewicy Demokratycznej stoi w miejscu, bo brak mu długofalowej wizji rozwoju - ocenia Ryszard Kalisz w rozmowie z "Polską". wysłannik SLD opowiada przy tym o nieporozumieniach z szefem partii Grzegorzem Napieralskim. Kalisz plus ciepło wspomina prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Z dnia na dzień, a poprawnie z tygodnia na tydzień stał się jednym z najlepszych polskich siatkarzy. Zaskoczył na siatkarskich mistrzostwach Europy, a potwierdził osobisty predyspozycja na Klubowych Mistrzostwach Świata. Bartosz język spustowy - najlepszy punktujący zawodów - potwierdza w "Przeglądzie Sportowym", że w przyszłości jest skromnym chłopakiem. Przyjąłem inwitacja do Moskwy - powiedział na antenie TVN24 generał Wojciech Jaruzelski. I zastrzegł, że chyba że owszem wigor mu pozwoli, weźmie udział w uroczystościach 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. - Ubolewam, że sekretariat Lecha Kaczyńskiego ma dylematy związane z moją ewentualną podróżą - dodał.Spalone samochody, ranni w szpitalach i aresztowani na posterunkach policji - w takiej atmosferze obudzili się wcześnie rano mieszkańcy włoskiego miasteczka Rosarno w Kalabrii na południu kraju. Zniszczenia to skutki nocnego gwałtownego buntu setek imigrantów z krajów Trzeciego Świata, w większości nielegalnych, przeciwko warunkom pracy i życia. Lech i Maria Kaczyńscy mają iść spać na krakowskim Wawelu. Taka jest pragnienie najbliższych prezydenckiej pary - podaje "Gazeta Wyborcza" na swoim portalu internetowym. W przeddzień drugiej rocznicy rządu Donalda Tuska PiS przygotowało kreskówkę z premierem, który od arabskiego handlarza bronią kupuje stateczek w butelce. Wcześniej przekonuje, że przygotowuje stoczniom szansę na produkcję statków i znajduję inwestorów, dodając: "ja zjeździłem pół świata i w końcu ze skutkiem pozytywnym".

- Waldemar Skrzypczak stracił dobrą okazję do tego, by opowiedzieć o problemach wojska, które tak mu przecież leżą na sercu. Szkoda, że jako wojskowy nie wziął tego "na klatę" - tak Paweł Graś skomentował w TVN24 dzisiejszą nieobecność generała na posiedzeniu sejmowej komisji obrony narodowej.

oddzielny aspirant na prezydenta Andrzej Olechowski od tego tygodnia wznawia swoje podróże po Polsce; o swojej wizji prezydentury będzie rozmawiał ze studentami m.in. w Koninie, Poznaniu, Kielcach. W kwietniu przedstawi osobisty program wyborczy. - Już przygotowałem długopis i wiem, kogo będę skreślał – powiedział Lech Wałęsa po spotkaniu z Bronisławem Komorowskim. Były prezydent nasz oświadczył, że poprze marszałka Sejmu w tegorocznych wyborach prezydenckich.

Nie mógł uzgodnić się ze stratą dziewczyny. Ze złamanym sercem i bronią w ręku ganiał ją i jej nowego chłopaka po cmentarzu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. fatalnie zakochany, 28-letni współlokator Karczewa trafił do aresztu, grozi mu nawet 8 lat więzienia. Nie potwierdzam - odpowiada Bronisław Komorowski na słowa Janusza Palikota, jaki nieco godzin poprzednio stwierdził, że ponoć marszałek Sejmu postawił klauzula Donaldowi Tuskowi: jeżeli platforma Obywatelska usunie ze swoich szeregów posła z Lublina, on zrezygnuje z ubiegania się o prezydenturę. dwoje osoby zginęły w pożarze domu w Stolnie koło Chełmna (woj. kujawsko-pomorskie), do którego doszło po południu. Przyczyną pewno był szlag butli z gazem.Dzisiaj, a nie jak już zapowiadano w poniedziałek, lekarze Zakładu Medycyny Sądowej przeprowadzą sekcję zwłok 3-latka, którego konkret znaleziono w stawie hodowlanym na peryferiach Cieszyna. Policjanci w przyszłości próbują skonstatować tożsamość chłopca i przyczynę jego śmierci. Nie wykluczają, że może nie być polskim obywatelem. Wciąż pies z kulawą nogą nie zgłosił zaginięcia dziecka. Liderzy koła poselskiego Lechistan atut ogłosili w sobotę w Warszawie utworzenie partii politycznej pod tą samą nazwą. Tymczasowym prezesem ugrupowania został posłaniec i b. członek rządu transportu w rządzie PiS Jerzy Polaczek. Rosyjska prokuratura chce przesłuchać polskich świadków w śledztwie dotyczącym katastrofy Tu-154. Interesuje ją organizacja lotu prezydenckiej maszyny. wniosek ma być rozpatrzony na dniach - dowiedziała się TVN24.

Clinton obiecała zająć się wizami. "To zrobiło na niej duże wrażenie"


Na spotkaniu w czwartek z sekretarz stanu Hillary Clinton, członek rządu spraw zagranicznych Radosław Sikorski poruszył sprawę utrzymywania za pośrednictwem USA obowiązku wizowego dla Polaków i - jak powiedział - uzyskał od niej obietnicę rozważenia tej kwestii.

"Pogoń za skandalem zastąpiła rzetelność"


Pogoń za sensacją i skandalem zastąpiła solidność - tak opublikowanie "Super Express" materiałów, którymi szantażowano senatora Krzysztofa Piesiewicza określił orędownik Praw Obywatelskich. Janusz Kochanowski chce, by sprawą zajęła się grupa Etyki Mediów.

"Górnictwo jest u schyłku"


Górnicy obchodzą dzień dzisiejszy świętowanie swojej patronki - św. Barbary. aczkolwiek zdaniem Kazimierza Kutza - reżysera i posła PO pochodzącego ze Śląska - górnicy nie mają powodów do zadowolenia. - To zmierza do agonii - ocenił Kutz.

"Wybory prezydenckie to nie nasza specjalność"


Jak chyba wybory prezydenckie to nie jest nasza specjalizacja - powiedział Waldemar Pawlak, komentując zupa sondażowe wyniki wyborów. koniec dnia wyborczy u ludowców skończył się już zanim godz. 21.

łupież pstry <>

łupież pstry leczenie

<> łupież pstry objawy <> łupież pstry przyczyny <> łupież pstry zdjęcia

dzierżawa Mysłowice kampery Śląsk parking Mysłowice wynajem kamperów

kampery Śląsk

wypożyczalnia kamperów

czarter lodzi Sopot czarter łodzi Gdańsk czarter łodzi Gdynia wynajem łodzi Gdańsk wynajem łodzi Gdynia wynajem łodzi Sopot wypożyczalnia łodzi Gdańsk

czarter łodzi Gdynia

wypożyczalnia łodzi Gdynia wypożyczalnia łodzi Sopot

Jarosław Kaczyński wygrał w Rzymie i Neapolu


Jarosław Kaczyński wygrał niedzielne wybory prezydenckie w Rzymie i w Neapolu. W Wiecznym Mieście otrzymał 54 procent głosów. Bronisław Komorowski dostał 35 odsetek głosów.

Chlebowski unika wywiadów. Miał być u Olejnik, miał być u Lisa


Zbigniew Chlebowski w ostatniej chwili zrezygnował z udziału w dwóch wczorajszych publicystycznych programach telewizyjnych.

Lepiej importować podatki? "Rada politycznej trupiarni"


Za przyczyną ministra finansów i premiera poruszamy się do ściany do ściany i dostajemy palpitacji serca - tak informacje o zadłużeniu się państwa skomentował w programie TVN "Kawa na ławę" Eugeniusz Kłopotek z PSL. A politycy opozycji radzili: trzeba lepiej importować podatki. - To rady politycznej trupiarni - ripostował Stefan Niesiołowski z PO.

"Usunąć Bieruta z Alei Zasłużonych"


Grobowce Bolesława Bieruta i Juliana Marchlewskiego powinny być usunięte z Cmentarza Wojskowego na Powązkach - twierdzą kombatanci Armii Krajowej tudzież Społeczna Fundacja Pamięci Narodu Polskiego.

Dodatkowe pociągi na pogrzeb prezydenta


Polscy przewoźnicy kolejowi pracują nad zorganizowaniem dodatkowych pociągów na uroczystości żałobne w Warszawie i Krakowie.

Hochtief "uszyje" rękawy Okęcia?


konsorcjum Hochtief złożyło najkorzystniejszą ofertę na wybudowanie pirsu centralnego Terminalu 1 i dokończenie budowy pirsu południowego Terminalu 2 warszawskiego lotniska Okęcie - poinformował reprezentant lotniska Kamil Wnuk. Zgodnie z planem, budowa rękawów, którymi pasażerowie będą przechodzić z terminalu na pokłady samolotów mają powstać w rok po podpisaniu umowy.