"Platforma zawłaszcza państwo"


"Właśnie mija 3 tygodnie od tragicznej katastrofy pod Smoleńskiem, w tych dniach odbyły się ostatnie pogrzeby ofiar, w kraju atmosfera powagi i zadumy na tym co się stało, a system chwilowo już szczerze i bez żadnego skrępowania zawłaszcza instytucje, których szefowie zginęli w tym strasznym wypadku." - pisze Zbigniew Kuźmiuk na blogu w Onet.pl.

"Dziennik gazeta Prawna": NFZ musi zwrócić pieniądze za leczenia za granicą, jeśli pacjent w kraju czekał zanadto długo na pilną operację. Paszport biometryczny dla dziecka poniżej 5. roku życia będzie ważny na to samo przy użyciu rok - to jedna ze zmian w przepisach dotyczących dokumentów paszportowych, które od piątku wchodzą w życie. Zostały wszczęte procedury dyscyplinarne w sprawie Grzegorza K., wicedyrektora jednego z departamentów nadzoru właścicielskiego w Ministerstwie Skarbu Państwa - poinformował głosiciel resortu skarbu Maciej Wewiór. wedle medialnych doniesień, urzędnik po pijanemu proch napaść radnego z Augustowa.w charakterze "propagandowe zabiegi" ocenił naczelny Instytutu Pamięci Narodowej Janusz Kurtyka ostatnie wypowiedzi niektórych rosyjskich historyków na myśl genezy II wojny światowej. - Pakt Ribbentrop-Mołotow ma obowiązek nazywać się paktem Hitler-Stalin - podkreślił. Zjazd krajowy PO w sobotę znowu wybierze Donalda Tuska na szefa partii; obyczaj będzie lecz przede wszystkim okazją do zamanifestowania poparcia dla Komowskiego przed II turą wyborów prezydenckich. Dla nas lepiej by było jeśliby Tusk startował w wyborach - mówi Michał Kamiński eurodeputowany PiS, jaki już myśli o nadchodzącej kampanii prezydenckiej. Jak przekonuje w rozmowie z Anitą Werner i Pawłem Sienickim na łamach "Polski", niewykluczone jednak, że szef rządu nie zdecyduje się stanąć w szranki z Lechem Kaczyńskim.

dawny szef CBA Mariusz Kamiński powiedział w czwartek w Sejmie dziennikarzom, że nagana ze strony biznesmena Ryszarda Sobiesiaka nie robi na nim wrażenia, bo jest przyzwyczajony, że obrażają go przestępcy.

prezes rady ministrów Donald Tusk zapowiedział, że PO zaproponuje taką zmianę konstytucji, by pełną obciążenie za władzę wykonawczą ponosił "gabinet, wspomagany dzięki większość parlamentarną". według propozycji PO, w kolejnych wyborach prezydent miałby być wybierany dzięki ciało Narodowe. O godz. 13 sąd konstytucyjny wyda wyrok co do konstytucyjności zaskarżonej dzięki Lewicę ustawy dezubekizacyjnej, która obniżyła wyższe emerytury oficerom służb specjalnych PRL i członkom WRON.

Z tego, co słyszałem o tej inicjatywie, to ona zasługuje na uśmiech - powiedział w sobotę stary PiS Jarosław Kaczyński, komentując doniesienia mediów o tym, że na najbliższym kongresie mógłby paść wniosek, aby pozostał tylko honorowym prezesem partii. Już w niedzielę poznamy Zespół Pracy Państwowej - ekipę, która ma przyrządzać partię do objęcia władzy. Sam agregat poznamy, tajne pozostaną bodajże nazwiska ekspertów, którzy będą z nim współpracować - zapowiedział stary Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Anna Kornacka zrezygnowała z funkcji przewodniczącej Partii Kobiet - poinformowała rzeczniczka partii Katarzyna Modrak. Kornacka nie opuści niemniej jednak ugrupowania - będzie członkiem rady programowej pracującej nad programem politycznym partii.władza musi zarabiać na wiara obywateli, czyli wyrodnieje - mówił szef rządu Donald Tusk w czasie posiedzenia Rady Krajowej PO, które poświęcone jest dyskusji o tzw. aferze hazardowej. nowy samochód, suma diamentowej biżuterii i niezbicie tytuł najpiękniejszej Polki zdobyła Maria Nowakowska z Legnicy. Gala finałowa konkursu Miss Polonia odbyła się w Białej Fabryce w Łodzi. Nie wiedziałem, że model nowelizacji ustawy hazardowej był pisany za pośrednictwem Totalizator Sportowy. Byłem pewien, że pochodzi z ministerstwa finansów - zeznał poprzednio komisją śledczą Przemysław Gosiewski. Posła PiS nie przesłuchuje Sławomir Neumann z PO. Po tym jak Gosiewski poinformował komisję, że wystąpił przeciw niemu z prywatnym aktem oskarżenia, o czym ten pył nie wiedzieć, śledczy PO "wyłączył się" z posiedzenia.

PO i PiS schodzą sobie z kosztowny


Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała wszystkie 12 komitetów wyborczych w wyborach uzupełniających do Senatu. Wybory odbędą się w związku z e śmiercią w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem trojga senatorów: Krystyny Bochenek (PO), Stanisława Zająca (PiS) oraz Janiny Fetlińskiej (PiS). PO i PIS porozumiały się, że nie wystawią kandydata w okręgu, z którego pochodził senator partii konkurencyjnej.

Nielegalne rozporządzenie o nowych świadectwach szkolnych


"Dziennik Polski": Rozporządzenie o nowych świadectwach szkolnych okazało się niezgodne z ustawą.

Nowe natura szkół zawodowych


Po planowanych z wykorzystaniem MEN zmianach w systemie kształcenia zawodowego wzrośnie atrakcyjność szkół zawodowych dla absolwentów gimnazjów. Na rynku pojawią się też lepiej wykształceni fachowcy - powiedziała w Opolu minister edukacji, Katarzyna Hall.

Kaczyński i Pawlak spotkają się po RBN, Komorowski i Napieralski też


Jarosław Kaczyński spotka się z szefem PSL, wicepremierem Waldemarem Pawlakiem. Do spotkania ma dojść w Sejmie, po planowanym na godzinę 14 posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego. W tym samym czasie, też po posiedzeniu RNB Bronisław Komorowski spotka się z Grzegorzem Napieralskim

Hausentrümpelungen Wien Entrümpelung Wien

Wohnungsräumungen Wr.Neustadt

Räumungsfirma Wien Wohnungsräumungen Wien Wohnungsräumungen Wr.Neustadt

klimatyzacja Żagań :

klimatyzacja Żary

: klimatyzacja Zgorzelec : klimatyzacja Bolesławiec : klimatyzacja Nowa Sól : klimatyzacja Lubsko : klimatyzacja Nowogród Bobrzański

czyszczenie po pożarze czyszczenie ścian po pożarze mycie ścian po pożarze

sprzątanie po pożarze

sprzątanie po pożarach sprzątanie po pożarze sprzątanie po pożarze Warszawa usuwanie sadzy po pożarze

Wdowa: Brakuje broni i jedzenia. Dobrze, że generał to powiedział


- Żołnierzom na misjach brakuje jedzenia, sami kupują dodatkowe magazynki czy kamizelki kuloodporne. Dziękuję gen. Waldemarowi Skrzypczakowi, że odważył się dotknąć bagno, jakim jest polityka poniżej wojska - mówi Natalia Ambrozińska, wdowa po zastrzelonym w Afganistanie kpt. Danielu Ambrozińskim. I dodaje, że po śmierci męża nie mogła sumować na żadną barki ze strony szefa MON Bogdana Klicha

Wisła w Wyszogrodzie opada, w Płocku wahania jej poziomu


Opada poziom Wisły w rejonie Wyszogrodu i Kępy Polskiej, gdzie dotarła bałwan kulminacyjna. W Płocku odnotowywane są wahania stanu rzeki; trwa tam umacnianie wałów. Najtrudniejsza sprawa jest w rejonie dzielnicy Borowiczki.

szef NFZ zmienił zarządzenie ws. chemii niestandardowej


prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Jacek Paszkiewicz zmienił zarządzenie, w którym określono zasady obowiązujące niedaleko świadczeniu chemioterapii niestandardowej. Zostało ono opublikowane na stronie internetowej NFZ.

serce prawie że jak dzwon


Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku i Instytutu Kardiologii w Warszawie sprawdzili, czemu zawdzięczamy cud leczniczy nad Wisłą. rocznie z powodu problemów kardiologicznych umiera u nas o 26 tys. osób mniej niż 20 lat temu - pisze "Rzeczpospolita".

"Oddanie głosu na konkretnego kandydata nie jest właściwą formą kondolencji"


"Metro": na maksa głosu na konkretnego kandydata nie jest właściwą formą kondolencji, twierdzi Halina Bortnowska, filozof, przewodnicząca rady Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Co na własną rękę kupują polscy żołnierze?


Kraj nad Wisłą armia jest źle wyposażona, a żołnierze na własną rękę muszą brać za dobrą monetę aparat na zagraniczne misje – stwierdziła wdowa po kapitanie Ambrozińskim, Natalia. "Polska i Świat" sprawdziła gdzie doposażają się wojacy i ile za to płacą.