Pytania się mnożą


Euforia, jaka miała miejsce po ogłoszeniu "ekstra-planu" w ramach Europejskiego Funduszu Stabilizacyjnego niewątpliwie mija, a zaczynają rozsiewać się pytania. Sprzyjają temu obawy o kondycję Grecji i pozostałych krajów z grupy PIIGS, które raz jeszcze nasiliły się wczoraj po południu po informacjach, jakie napłynęły z agencji Moody's.

mało co połowa uczniów, którzy dostali się na studia, do czasu rozpoczęcia zajęć nie ma prawa do bezpłatnej opieki zdrowotnej. wsio z powodu luki prawnej, która pozwala różnie interpretować okres ubezpieczenia świeżo upieczonego studenta. Od końca 2009 r. do marca 2010 r. ceny paliw na stacjach wzrosły zwykle o 5,5 proc. W tym samy czasie ceny surowca potrzebnego do ich wytworzenia wzrosły 11 proc. - poinformowała w Sejmie podsekretarz gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska. Sławą najcenniejszej polskiej marki cieszy się PKO BP. Prestiżowy publikator "The Banker" wycenia logo tego banku na ponad miliard dolarów, informuje "Rzeczpospolita".Nad rosyjską gospodarką zebrały się czarne chmury. całościowy kryzys i ubytek zapotrzebowania na surowce naturalne sprawił, że rosyjskie PKB skurczyło się w drugim kwartale o 10,9 proc. rok do roku. Jest to Pan Wszechrzeczy kwartalny spadek od czasów wprowadzenia regularnych pomiarów tego wskaźnika. Międzynarodowy kapitał walutowy zaproponował nałożenie na branża finansowy całego szeregu podatków, mających zabezpieczyć świat nim przyszłym kryzysem, natomiast wymierzonych w „nadmierne” zyski i wynagrodzenia. Pomysły w samych Stanach Zjednoczonych pozwoliłyby zebrać setki miliardów dolarów. kurs złotego w poniedziałek osłabiał się, co analitycy wiążą ze spadkami na giełdach światowych i spadkiem eurodolara. Zdaniem ekspertów, jeśli negatywne nastroje na rynkach się utrzymają, korekta kursu złotego może potrwać jeszcze nieco dni.

Strefę euro czeka długi okres stagnacji gospodarczej, a chociażby recesji - uważa Nouriel Roubini. ekskluzywny ekonomista, zwany "Doktorem Zagładą", albowiem przewidział globalny kryzys płatniczy dodał, że podobne perypetie czekają też Stany Zjednoczone Ameryki Północnej Zjednoczone - o ile Waszyngton nie zmieni polityki fiskalnej.

Rzeczpospolita Polska i kraje bałtyckie - Litwa, Łotwa i Estonia są niezadowolone ze zgody Szwecji i Finlandii na ułożenie Gazociągu Północnego (Nord Stream) z Rosji do Niemiec. Z takiej decyzji krajów, przez które przebiegać ma rura, cieszą się natomiast Niemcy. Czeski dziennik "Lidove Noviny" piórem Pavli Francovej poinformował swoich czytelników, że Polska stara się w Europie o ochronę nazw swoich produktów - kabanosów i kiełbas myśliwskich.

Na konkluzja KNF prokuratura prowadzi dwa śledztwa: dotyczące możliwego ujawnienia i wykorzystania informacji poufnej w Izolacji Jarocin zaś manipulacji akcjami Chemoservisu - ustalił "Parkiet". Płocki biznesmen nie zgadza się z zarzutami nadzorcy rynku. Instytucje finansowe udzielające szybkich kredytów i pożyczek coraz częściej oferują swoje usługi za pośrednictwem Internetu. To pozwala im dotrzeć do wysoko szerszego grona potencjalnych klientów w porównaniu do tradycyjnych placówek. Tego rodzaju aktywność musi być niemniej zgodna z przepisami chroniącymi konsumentów, którzy korzystają z usług finansowych świadczonych na odległość. Złoty zakończy piątkowe notowania mocnym akcentem. Mianowicie czterogroszowym umocnieniem do dolara i euro. O godzinie 18-tej za waluty te powinno się było odwzajemnić się należycie 2,8329 zł i 4,0658 zł.Od początku przyszłego roku bezrobotni w Bułgarii znowu będą dostawać świadczenia bezterminowo - poinformowała podsekretarz pracy i polityki socjalnej Walentina Simeonowa, cytowana przez poniedziałkowy diariusz "24 czasa". U.S. stock indexes turned higher on Wednesday, erasing earlier losses on strength in crude oil prices after a surprising drawdown in oil stocks. W Wielkiej Brytanii słabe dane o sprzedaży detalicznej w styczniu 2010 r. - sprzedaż spadła mdm o 1,2 proc., po wzroście w grudniu 2009 o 0,5 proc. po korekcie - poinformowało w komunikacie biuro Narodowej Statystyki.

A stetoskop gratis...


Postawili na profesjonalne sesje zdjęciowe - chwalą sprzedawcy. Sam producent mówi: "Tworzymy bieliznę erotyczną, bez pornograficznych zapędów." Bielizna i kostiumy firmy spod Bielska-Białej trafiły co więcej do butiku w najwyższym wieżowcu świata w Dubaju - pisze "Puls Biznesu".

beztroski wymiana handlowa w oczekiwaniu decyzję EBC


Czwartkowe notowania złotego upływają pod znakiem spokojnego handlu. tok USD/PLN oscyluje w przedziale 2,8490-2,8690 zł, a EUR/PLN 3,8990-3,9130 zł.

DM PKO BP ocenia Elektrotim


Analitycy DM PKO BP w raporcie z 19 października obniżyli rekomendację dla Elektrotimu do "redukuj" z "kupuj", wyznaczając dla akcji spółki cenę docelową na poziomie 12,50 zł. W dniu wydania raportu przebieg akcji Elektrotimu wyniósł 13 zł.

Bieńkowska: 4,8 mld zł wydatków ze środków UE w I kw. 2010


W pierwszym kwartale br. na projekty unijne zostało wydanych 4,8 mld zł; podczas gdy resort rozwoju szacował, że będzie to ok. 4,3 mld zł. To dobrze rokuje kolejnym kwartałom - powiedziała w środę minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska.

karma dla owczarka karma owczarek niemiecki karma dla sznaucera karma dla doga karma dla teriera karma dla beagle karma dla labladora karma dla boksera karma dla golden karma dla Cane Corso karma dla husky karma dla szpica karma dla spaniela karma dla maltańczyka karma dla jamnika karma dla Shih Tzu karma dla szczeniaka karma bezzbożowa karma dla Border Collie najlepsza karma dla psa najlepsza sucha karma dla psa karma dla psa premium zdrowa karma dla psa karma dla alergika

karmy dla aktywnego psa

najlepsza karma dla psa

dam pracę fizyczną warszawa

<> kierowca c+e mazowieckie <> szukam pracy zdalnej programista

agencja reklamowa kraków banery kraków banery reklamowe

agencja reklamowa kraków

druk wielkoformatowy kraków reklama kraków

Dreamliner przesądzi o przyszłości Boeinga


Paradując pod samym nosem Airbusa w toku Międzynarodowego Salonu Lotniczego w Paryżu, zwierzchnik Boeinga Jim McNerney zadeklarował w czerwcu zeszłego roku, że nie później jak za dwa tygodnie urządzi przyjęcie dla analityków z Wall Street na cześć pierwszego lotu próbnego 787 Dreamlinera.

kontent jak Amerykanin


Okazuje się, że Amerykanie są w najlepszych nastrojach od stycznia 2008 roku. Indeks zaufania konsumentów Uniwersystey Michigan za czerwiec wzrósł do 76 punktów - a to więcej od oczekiwań rynku.

PGE bez wysokiego napięcia


Dzisiejsza posiedzenie na GPW zdominowana była przy użyciu debiut PGE. pewność siebie zmniejszone, wyjątkowo w pierwszej fazie sesji, było zainteresowanie handlem innymi akcjami, czego skutkiem był prawie że całodzienny, spokojny handel blue chipami, blisko dosyć małej zmienności.

Złoty osłabiał się nieco głównie wobec euro w piątek po południu


kurs złotego osłabiał się lekko głównie pod euro po południu w piątek, gdyż niektórzy inwestorzy realizowali zyski na basta tygodnia, uważają analitycy.

Filmy z sieci legalnie i za darmo


W ciągu kilku miesięcy koncern SPI ma zakończyć pracę nad internetową biblioteką filmową wideo na postulat - donosi "Presserwis". Filmy mają być dostępne za darmo, ale w zamian słuchacze będą musieli przyjrzeć się reklamy, czyli tak jak w telewizji. - To ucieczka do przodu – uważa naczelny SPI International Kraj nad Wisłą Piotr Reisch.

Handlowcy mogą być spokojni o pracę


W kryzysowych czasach wielu przedsiębiorców, bardziej niż kiedykolwiek, decyduje się na wzmacnianie działów sprzedaży i poszukiwanie specjalistów, którzy nie lecz wciąż pomogą im utrzymać związki z obecnymi klientami, ale dodatkowo zdobędą nowych.