W kwitnącym ogrodzie Europy


Od połowy kwietnia Holandię wieko kobierzec kwiatów. Pola tulipanów, hiacyntów, żonkili są tu na każdym kroku. jeśli wybieracie się do tego kraju, to przypadkiem właśnie teraz?

Zapierające dech widoki, pełne dzikiego zwierza uroczyska, barwne tradycje - to wsio znajdziemy na Kaszubach. rower uważany rekreacyjnie przypuszczalnie mieć pożądany wpływ na nasze zdrowie. Zapytaliśmy specjalistę: jakie są pozytywne aspekty jazdy na rowerze! Bezpieczeństwo na stokach jest jednym z priorytetów dla Dolomiti Superski. Minimalizowanie zagrożenia lawinowego, dobre przygotowanie stoków to ale wręcz niektóre z elementów działalności na sprawa bezpieczeństwa i komfortu jazdy.zwiedzanie podziemi Rynku Głównego i Sukiennic będzie jedną z wielu atrakcji Nocy Muzeów w Krakowie. Siódma edycja tej imprezy odbędzie się pod hasłem "Wielki Kraków 1910-2010". Łódzcy archeolodzy zakończyli pierwszy następstwo badań na terenie wczesnopiastowskiego grodziska w Tumie pod Łęczycą. W przyszłości - w ramach projektu unijnego "Tum pod Łęczycą. Perła romańskiego szlaku" - cytadela ma zostać zrekonstruowane. Ma tu stanąć oraz skansen etnograficzny i stoisko muzealno-konferencyjny. walor projektu to ok. 25 mln złotych. Od połowy kwietnia Holandię pokrywa kobierzec kwiatów. Pola tulipanów, hiacyntów, żonkili są tu na każdym kroku. jeśli wybieracie się do tego kraju, to może przed chwilą teraz?

Nowa kabel szybkiej kolei, którą uruchomiono w Vancouver, ma długość 19 km i łączy centrum z międzynarodowym lotniskiem. szwung pokonuje ten dystans w czasie 26 minut. To największa inwestycja infrastrukturalna nim zimowymi igrzyskami olimpijskimi, które za pół roku odbędą się w tym mieście.

Dukat polski - tzw. marka tatrzańska wyemitowana z okazji 10-lecia Powiatu Tatrzańskiego - pojawił się w obiegu. Marką wolno płacić do końca roku w kilku oznaczonych punktach w Zakopanem. Od połowy kwietnia Holandię dekiel kobierzec kwiatów. Pola tulipanów, hiacyntów, żonkili są tu na każdym kroku. chyba że wybieracie się do tego kraju, to przypuszczalnie właśnie teraz?

Poświęcone Vincentowi Van Goghowi amsterdamskie muzeum udostępniło zwiedzającym kolekcję listów malarza. Dowodzą one, że nie był on tak pokręcony ani tak biedny, jak głoszą obiegowe opinie, a czyta się je jak najlepszą literaturę. Lugano - największe miasto w Ticino jest nie na odwrót trzecim pod względem wielkości ośrodkiem finansowym, kongresowym, biznesowym i bankowym Szwajcarii, ale również miastem parków, kwiatów, willi i budowli sakralnych. Przedstawiamy tempo dalszy opublikowanej z wykorzystaniem diariusz New York Times listy miejsc, które należałoby odwiedzić w 2010 roku. wśród nich są tak egzotyczne miejsca jak Nepal czy Kuala Lumpur, ale także bliższe nam - Czarnogóra, Macedonia czy Austria. Sprawdź, gdzie i dlaczego warto pojechać.Do Casablanki, Palma de Mallorca, Tallina, Bratysławy, Bejrutu, Larnaki na Cyprze, szwedzkiego Goeteborga, Eindhoven w Holandii i Wenecji będzie wolno pobiec od niedzieli z warszawskiego lotniska. jak jeden mąż z rozpoczęciem sezonu letniego przewoźnicy uruchomią 9 nowych kierunków z Okęcia. Oferty last minute to traf na wybitnie tanie i ciekawie zorganizowane wakacje. Sprawdziliśmy oferty biur podróży, gdzie warto wypocząć dysponując budżetem do 3000 zł. Cyklady to archipelag wysepek wrzuconych wzorem kamyki do Morza Egejskiego. Każda jest inna, każdą warto zobaczyć...

Koncerty, sztuka filmowa i teatr w polskich pociągach


ciągota z salą kinową albo przygrywającą kapelą - takie pomysły mają przewoźnicy kolejowi, żeby dodać odwagi pasażerów do podróży pociągiem. chęć można też dzierżawić i pojechać nim na koncert lub wrócić z pielgrzymki albo sylwestrowej zabawy

Nowości w Muzeum Warmii i Mazur


Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie zaprezentowało muzealia zakonserwowane, zakupione i ofiarowane tej placówce w 2009 roku. Wśród nich były m.in. bransoleta z monet z XVI wieku, obrazy Dwurnika i wypchany dzik.

Perły demoludów


zanim rokiem 1989 Węgry i Rumunia zastępowały nam bliźniaczy świat. Dziś, znudzeni wypadami do Egiptu, z rozrzewnieniem wracamy do byłych krajów demokracji ludowej.

Zapraszamy do polskiej Szwajcarii


Zapierające tchnienie widoki, pełne dzikiego zwierza uroczyska, barwne tradycje - to pełnia znajdziemy na Kaszubach.

łupież pstry

<> łupież pstry leczenie <> łupież pstry objawy <> łupież pstry przyczyny <> łupież pstry zdjęcia

botoks Rzeszów

kwas hialuronowy Rzeszów

powiększanie ust Rzeszów nici PDO lifting twarzy Rzeszów osocze bogatopłytkowe mezoterapia Rzeszów lipoliza Rzeszów odmładzanie twarzy stymulatorem Rzeszów

pomiary elektryczne Poznań

przeglądy elektryczne Poznań

przeglądy elektryczne Poznań pomiary elektryczne w Poznaniu przeglądy elektryczne w Poznaniu

Palma de Majorka - turystyczna metropolia świata


Majorka to jedno z zwykle odwiedzanych miejsc świata. Jej metropolia -Palma - słynie z bogatej oferty dla osób lubiących nocne rozrywki i wielkiej, dominującej nad miastem katedry La Seu.

Tomaž Humar - zginął wybitny góral


Niepowodzeniem zakończyła się spektakularna ruch ratunkowa po wybitnego słoweńskiego alpinistę, jakim był Tomaž Humar. W swoim kraju był bohaterem, którego wyczyny opisywano na pierwszych stronach gazet, na świecie uznawany za jednego z najlepszych.

W kwitnącym ogrodzie Europy


Od połowy kwietnia Holandię pokrywa kobierzec kwiatów. Pola tulipanów, hiacyntów, żonkili są tu na każdym kroku. Jeśli wybieracie się do tego kraju, to przypuszczalnie tylko teraz?

Jaskiniowa rewia mody


Najnowsze odkrycia nauki dowodzą, że już w epoce kamienia stroje były, tak jak dziś, ważnym składnikiem codziennego życia.

Pył wulkaniczny przerósł niektóre biura podróży


Opóźnione odloty, absencja informacji, dopłaty do pobytu w hotelu, takie ówczesny skutki zawieszenia lotów. w tej chwili niezadowoleni klienci zaczynają docierać swoich praw - informuje pamiętnik "Metro".

Raport: raz po raz więcej śniegu w Alpach


Najwięcej śniegu spadło we Włoszech, gdzie znajdują się obecnie jedne z najgrubszych na świecie śnieżnych pokryw. mrowie alarmów śniegowych na początku tygodnia wygenerowano w Szwajcarii. Grubość śniegu zwiększyła się tam o 20-30 cm.