Umowa gazowa z Rosją do przemyślenia


W ciągu kilku dni kompleks do spraw bezpieczeństwa energetycznego w pobliżu Radzie Ministrów zajmie się tematem umowy gazowej z Rosją - poinformował wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak.

Kraj nad Wisłą dewiza pozostała stabilna we wtorek. Złotemu nie udało się sforsować poziomu 3,9120 zł za euro, ani 2,90 zł i może to być sygnał, że w najbliższych dniach złoty może zyskać na wartości, uważają analitycy. Na początku dzisiejszej sesji notowania złotego podlegają umocnieniu. bieg EUR/PLN zszedł poniżej poziomu 4,1300. Po siedmiogroszowym spadku z wczorajszych szczytów, notowania tej pary walutowej podlegają konsolidacji. Wczorajsze notowania odbywające się pod nieobecność Amerykanów, źle wpłynęły na rynki finansowe. Czołowe parkiety na świecie okrutnie zostały doświadczone za pośrednictwem funkcjonowanie niedźwiedzi. Głębokie spadki ówczesny wynikiem piętrzącej się eskalacji niepewności co do przyszłego rozwoju światowych gospodarek.Ostatnia sesja zakończyła się spadkiem indeksów, tylko sWIG80 odnotował wzrost. Zgodnie z powszechnymi oczekiwaniami amplituda zmian nie była znaczącą, w związku z czym film techniczny nie uległ zmianie. Powyższym otwarciu pojawiała się podaż, a w kolejnych godzinach indeksy znajdowały się pod presją sprzedających. Zmiany mają zwiększyć efektywność kontroli nadzoru budowlanego i lepiej chronić nabywców przedtem wyrobami niebezpiecznymi lub o gorszych właściwościach użytkowych niż deklarowane przy użyciu producenta. biznes BP rozpocznie wkrótce wypalanie milionów litrów ropy w Zatoce Meksykańskiej. Brytyjski koncern zgodził się też szybciej wypłacać rekompensaty osobom pokrzywdzonym na rezultat wycieku.

Spowolnienie gospodarki, będące skutkiem międzynarodowego kryzysu finansowego, w sposób dojmujący dotyka pracodawców. Gorsza koniunktura wymusza cięcia w zakresie kosztów zatrudnienia, co przekłada się na zwolnienia pracowników i zwiększenie poziomu bezrobocia. W celu przeciwdziałania tym niekorzystnym tendencjom uchwalona została ustawa o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców, zwana pakietem antykryzysowym.

W Wielkiej Brytanii policja i służba zdrowia biją na alarm w związku z rosnącymi kosztami nadużywania alkoholu. W Szkocji władze są gotowe wprowadzić minimalne ceny na alkohol, tak jak to się w ostatnim czasie stało w Rosji. 9 lutego w Sejmie odbędzie się publiczne wysłuchanie w sprawie rządowego projektu ustawy o organizmach genetycznie modyfikowanych - postanowili w piątek posłowie z komisji ochrony środowiska a komisji rolnictwa. Dostosowuje on polskie przepisy do unijnych, zezwalających na uprawy roślin GMO. Uwzględnia odrębne stanowisko nasz wobec tworzenia stref wolnych od takich organizmów.

raz po raz większym problemem sieciowego piractwa staje się kradzież książek. Wydawcy postanowili wydać wojnę piratom - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Inwestorzy z rynku walutowego zajęci mundialem porzucili na koniec tygodnia kupiectwo złotym, kurs jest stabilny z całkiem wąskim przedziale. W przyszłym tygodniu, o ile nie nastąpi przekraczający ewolucja awersji do ryzyka Rzeczpospolita Polska środek płatniczy może wbić poziom 4,05 za euro. Na długu nerwowe reakcje po wypowiedzi członka RPP Adama Glapińskiego o podwyżkach stóp procentowych; przyszły tydzień to oczekiwanie na następstwo wyborów prezydenckich natomiast aukcja zamiany. Nie owszem BP, aczkolwiek także inne koncerny naftowe nie są prawidłowo przygotowane na sprawa kolejnej awarii i katastrofy ekologicznej - stwierdziła we wtorek komitet Kongresu USA.Celem polskiego rządu jest, by warszawska targowisko i sama Warszawa nieporuszony się ognisko finansowym Europy Środkowej i Wschodniej - powiedział minister skarbu Aleksander obfitość w opublikowanej w czwartek rozmowie z niemieckim dziennikiem "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Powierzenie pracownikowi samochodu służbowego nie pociąga za sobą odpowiedzialności pracodawcy za wykroczenia drogowe pracownika - grzywna stale obciąża sprawcę czynu. inaczej kształtuje się zadłużenia pracownika za cztery kółka jako za powierzone mienie. nieraz kierowca przypuszczalnie dodatkowo ponosić obciążenie karną na gruncie ustawy o transporcie drogowym . The dollar rose against the yen and the British pound but slipped against the euro Friday, as traders reacted to apparent global support for Greece and the hung parliament in the U.K. after the Wall Street tumble on Thursday.

Społecznicy apelują do premiera ws. opłat za autostrady


List ze sprzeciwem wobec planowanego dzięki ministerstwo Infrastruktury wprowadzenia opłat za droga wolna autostradą A4 w granicach aglomeracji katowickiej wystosowało do premiera Donalda Tuska działające m.in. w tej aglomeracji związek Moje Miasto.

targ aut odbił się od dna, Ace wybiera się na zakupy


wypadek na rynku części samochodowych ustabilizowała się, a pokup ze okolica producentów aut roztropnie się odbudowuje - powiedział "Parkietowi" Jose Manuel Corrales, zwierzchnik Automotive Components Europe, zarejestrowanej w Luksemburgu spółki mającej fabryki w Polsce, Hiszpanii i Czechach.

PKB Rosji spadł w III kw. 2009 o 8,9 proc. rdr


towar krajowy Brutto Rosji spadł w III kwartale 2009 r. o 8,9 proc. rdr - poinformowała w czwartek w komunikacie Federalna Służba Krajowej Statystyki.

adiustacja sprzedaży zaewidencjonowanej w kasie fiskalnej


Trzeba oddalić Jarosława Kaczyńskiego i PiS, bo Polska jest zbyt poważnym krajem - powiedział Bronisław Komorowski w czasie debaty na UW.

mezoterapia mikroigłowa mezoterpia igłowa mezoterapia na łysienie mezoterpia głowy odchudzanie Żory salon kosmetyczny Żory salon urody Żory

salon kosmetyczny Wodzisław Śląski

odchudzanie Wodzisław Śląski salon urody Wodzisław Śląski

Za kosztowny ten iPad. I z siecią się nie łączy...


To będzie jednak wielka rewolucja, czy być może wielki... falstart. Na iPady, które od ostatniego weekendu sprzedaje interes Apple, narzeka coraz to więcej osób. Głownie z powodu braku połączenia z siecią Wi-Fi. Co więcej, okazuje się, że iPady, za które należy odpłacić się 500 dolarów, składają się z elementów wartych mało co o połowę mniej. Drugą połowę zgarnia biznes Apple.

Mispol wyemituje od 2 do 11,5 tys. obligacji zamiennych na akcje


Akcjonariusze Mispolu zdecydowali o emisji od 2 do 11,5 tys. obligacji zamiennych na akcje z wyłączeniem prawa pierwszeństwa ich objęcia dla dotychczasowych akcjonariuszy. Wartość nominalna jednej obligacji wynosi 1000 zł - podała spółka w komunikacie.

Brazylia wprowadza opodatkowanie inwestycji portfelowych


Brazylijskie władze zdecydowały o nałożeniu 2 proc. podatku na napływający kapitał, kto potem jest lokowany w akcje i obligacje.

Giełdy w USA nieco w górę po danych o zapasach i przedtem wynikami Intela


Czwartek przyniósł na nowojorskiej giełdzie lekkie wzrosty po lepszych od oczekiwań danych o zapasach towarów. bazar rósł też, gdyż inwestorzy liczyli na dobre wyniki kwartalne informatycznego giganta, frmy Intel.

Biznes przyszłości dzięki... terrorystom


Akcje firm, produkujących skanery dla portów lotniczych, ostro poszły w górę od czasu, gdy w Boże Narodzenie Nigeryjczykowi udało się wsiąść z materiałem wybuchowym na pokład samolotu lecącego z Europy do USA. agencja dpa zwraca uwagę, że takich firm jest niewiele.

Eko Holding przejmuje Drogerie Aster


Rzeczpospolita Polska zespół Drogeryjna, spółka zależna Eko Holding, przejęła 64 proc. udziałów w spółce Drogerie Aster za 249 tys. zł - podał Eko Holding w komunikacie.