Zamach na ściśle strzeżony budowla armii


ściśle strzeżona kwatera generalna pakistańskiej armii stała się celem brutalnego zamachu. Jednostkę zaatakowało czterech uzbrojonych, przebranych za żołnierzy mężczyzn. W zamachu zginęli wszyscy napastnicy a kilku żołnierzy.

Służba wywiadu Zagranicznego (SWR) Rosji prezentuje książkę "Sekrety polskiej polityki zagranicznej 1935-45". - Już w 1935 Polska współpracowała z Niemcami - mówił generał Lew Sockow na konferencji prasowej w siedzibie agencji RIA Novosti. Edouard Balladur, premier Francji w latach 1993-95, miał nielegalnie finansować swoją kampanię prezydencką w 1995 roku z dochodów ze sprzedaży okrętów podwodnych Pakistanowi - podał dziennik "Liberation". Dwóch polskich europosłów Platformy Obywatelskie, Paweł Zalewski i Artur Zasada, jako jedyni z chadeckiej frakcji w Parlamencie Europejskim zagłosowali przeciw nowej Komisji Europejskiej, chcąc wskazać na folgowanie unijnej polityki zagranicznej.Czy mieszkanka Bartoszyc, która zmarła blisko wielokrotnych wizyt u lekarzy, padła ofiarą ich rażących błędów? objaśnić ma to całokształt biegłych. Ich opinię poznamy niemniej najwcześniej za pół roku. Po nagłośnieniu sprawy przez media w ostrych słowach zaniechania lekarzy, którzy nieraz odsyłali pacjentkę do domu, skomentował stary WOŚP Jerzy Owsiak. Pięć nowych przypadków zarażenia wirusem A/H1N1 w Polsce. Wykryto go dotąd u dwóch chłopców z Warszawy - 16-latka i jego czwórka lata młodszego brata. U kolejnego nastolatka, kto przebywa w szpitalu w Łańcucie. Dwóch kobiet - ciężarnej, która leży w jednym z warszawskich szpitali i innej, która przebywa w szpitalu w Chorzowie. Pierwszy z dwóch funkcjonariuszy zaatakowanych na przestrzeni egzekucji komorniczej, opuścił już jarocińską placówkę. dalszy - w w dużym stopniu cięższym stanie - został wyprowadzony ze wstrząsu. - Ma poparzenia drugiego stopnia, gdy poczuje się lepiej zostanie przewieziony do Centrum Leczenia Oparzeń w Poznaniu - mówi jeden z opiekujących się nim lekarzy.

wprost przeciwnie dwa polskie uniwersytety - Warszawski i Jagielloński - są na liście 500 najlepszych uczelni świata, wynika z rankingu przygotowanego przez uniwersytet Shanghai Jiao Tong, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

W wojnie z Platformą PiS jest okropnie bezradny. Archaiczny, coraz to bardziej nierozumiejący nowoczesności charakter prowadzenia dzięki Jarosława Kaczńskiego walki z Tuskiem przypomina mi pola bitew z początków I wojny światowej. Tam w imię tradycji francuscy piechurzy szli do boju w czerwonych spodniach i czapkach, a austriaccy oficerowie - przepasani żółtymi szarfami. Ginęli, bo przez cały czas łudzili się, że to będzie kampania w stylu belle epoque. Japońscy badacze wyhodowali złotą rybkę, która z przyczyny brakowi pigmentu ma tak przejrzystą skórę i łuski, że wolno obserwować jej organy wewnętrzne. To kolejne "przezroczyste" zwierzę, wyhodowane po to, by wystrzegać się przeprowadzania sekcji, w zasadzie na lekcjach szkolnych.

co więcej dziesięć cięgi więcej płacą studenci zza Europy za naukę w Wielkiej Brytanii. ze względu nim uczelnie na chybcika się bogacą, nic dziwnego, że przyjmują ich chętniej niż rodzimych żaków - sprawą zainteresował się British Council, agencja zajmująca się współpracą oświatową z innymi krajami. 137 km/h to prędkość, z jaką nie wolno jeździć w Polsce nawet na autostradach. Kierowca pewnego audi pędził tymczasem tak szybko na terenie zabudowanym, gdzie jest dozwolone jechać maksymalnie 50 km/h. Migawka fotoradaru byłe choć szybsza. w tym momencie grozi mu 500 zł grzywny i 10 punktów karnych. Jeżdżąca na wózku Austriaczka żydowskiego pochodzenia przykuła się do budynku krematorium w Auschwitz-Birkenau. Chciała w ten wybieg przekazać uwagę austriackich urzędników na własny los: jest bezrobotna bez prawa do zasiłku. - Przyjechałam, bo tu ginęli Żydzi, tacy, jak ja - mówi płeć nadobna portalowi faktyoswiecim.pl.Rzeczpospolita Polska okazała się niegotowa do szczerej rozmowy z Rosją o wojnie, wzajemnym przebaczeniu i wspólnym bólu - taką tezę postawiła rosyjska TV państwowa Kanał Pierwszy (dawniej ORT). Jazda samochodem będzie jeszcze droższa. W wolne za litr benzyny możemy płacić prawie że 5 złotych - wynika z prognoz Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego. W górę pójdą także ceny benzyny, jak i diesla. A w krótszej perspektywie - do rzeczywistość - ceny paliw oraz będą rosnąć. - Jest umowa w sprawie pomocy dla Grecji - powiedział tuż po rozpoczęciu szczytu Unii Europejskiej w Brukseli jej nowy prezydent Herman Van Rompuy. bez ustanku nie wiadomo jednak, jak wspólnota zmierza wspomóc swojego zadłużonego członka.

Bundestag zajmie się sporem dookoła Steinbach


język niemiecki Bundestag zajmie się na posiedzeniu w środę sporem koalicyjnym dookoła nominowania przewodniczącej Związku Wypędzonych (BdV) Eriki Steinbach do rady fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie".

"Złota rybka: jestem z Platformy, tylko obiecuję"


- Zapomnijmy, że w 2010 roku zmienimy system wyboru prezydenta - apelował w "Kawie na ławę" do premiera Eugeniusz Kłopotek. Komentując propozycje zmian w konstytucji Tadeusz Cymański z PiS cytował anegdotę: rybak złowił złotą rybkę i zapytał, spełnisz moje trzy życzenia? Na to rybka, daj spokój ja jestem z Platformy, ja ale wręcz obiecuję.

Uwaga, ulewne deszcze


W nocy z soboty na niedzielę i w samą niedzielę na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie zapowiadane są intensywne opady deszczu - ostrzegają meteorolodzy. Prezydent Opola już w sobotę po południu wprowadził w mieście forma pogotowia powodziowego.

Tusk: atuty Komorowskiego są dla nasz jak tlen


"Gazeta Wyborcza": Nie musimy naraz przebierać się za ludzi życzliwych, optymistów, za ludzi, którzy szukają właściwie porozumienia niż wojny - powiedział w wywiadzie dla prasa szef rządu Donald Tusk.

pozycjonowanie stron łódź : pozycjonowanie stron warszawa :

strony internetowe lodz

: strony internetowe Toruń : tworzenie stron bełchatów

adwokat Gdynia

prawnik Gdynia adwokat trójmiasto

w najwyższym stopniu oszukują informatycy


Z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Stanforda wynika, że największymi oszustami są studenci informatyki. To tylko oni nieproporcjonalnie nierzadko łamią przepis honorowy uczelni.

15-latek zabójczo oniemiały prądem


Tragicznie zakończyła się wakacyjna działanie młodych ludzi w lasku w Brzostku kołowrót Dębicy (woj. podkarpackie), w toku której 15-letni podrostek wszedł na tyka energetyczny i został zabójczo zamarły prądem..

Przeprosiny, dokumenty czy objęcie dłoni Putina


W lesie katyńskim, nad grobami pomordowanych polskich oficerów, dziś o godz. 14 ramię w odłam staną premierzy krajowy i Rosji. To aktualny dyplomatycznie fakt. Ale przypuszczalnie się wydarzyć do licha i trochę więcej. Co Donald Tusk przywiezie nam z Katynia?

sprawa 630 m pod ziemią. Trwa przedsięwzięcie ratownicza


W katowickiej kopalni "Wieczorek" w nocy z wtorku na środę odłamki skał przysypały górnika. Mężczyzna żyje i jest przytomny. Ratownicy usiłują odłączyć go spod skalnych fragmentów - poinformował w środę wyższy biuro Górniczy (WUG).

U Włochów po staremu


Po wakacjach na boiska powraca włoska Serie A. Układ sił się nie zmienił - o mistrzostwo powalczą Inter Mediolan i AC Milan i Juventus Turyn i AS Roma. "Scudetto" bronią podopieczni Jose Mourinho - Inter.

Skatowali go, bo nie proszek papierosa


Brutalne pobicie w Warszawie. dwie nastoletni bracia skatowali 15-letniego chłopaka, bo nie chciał im dać papierosa. Napastnicy zostali już zatrzymani z wykorzystaniem stołeczna policję,