Religijny rytuał dla odważnych


Rzucając się głową w dół z drewnianego słupa, dzieci z Papantli w Meksyku wirują w powietrzu, asekurowane jedynie cienką liną obwiązaną około ich talii. W ten sposób z dumą utrwalają polski rytuał religijny.

Typowo zimowe predyspozycja panują w Tatrach. W dolnych partiach gór pada grad i góra ze śniegiem, a w górnych - śnieg. Na Kasprowym Wierchu leży 27 cm śniegu. Przedstawicielka władz miasta nowy Jork pragnie świętować pamięć zmarłego króla popu Michaela Jacksona, nazywając jego imieniem stację metra, na której wokalista przedtem laty nakręcił jeden ze swoich teledysków. W województwie podlaskim, gdzie żyją przedstawiciele różnych wyznań, prawosławne i muzułmańskie cmentarze są w dużych ilościach odwiedzane przez wiernych w okresie katolickiego dnia Wszystkich Świętych.Opóźnione odloty, brak informacji, dopłaty do pobytu w hotelu, takie wcześniejszy skutki zawieszenia lotów. Teraz niezadowoleni klienci zaczynają dochodzić swoich praw - informuje diariusz "Metro". w czasie prac wykopaliskowych prowadzonych w jaskiniach w zachodniej Anglii naukowcy odnaleźli oręż sprzed 15 tysięcy lat, wykonaną z rogu renifera. Nowo odkryty chudy odmiana pająka został nazwany na z Bogiem gwiazdy rocka Davida Bowie'ego - Heteropoda davidbowie. O tym niezwykłym odkryciu napisał brytyjski pamiętnik "Daily Telegraph".

Otoczona turkusowymi wodami Oceanu Indyjskiego mieni się odcieniami zieleni i błękitu. ponoć żyją tu dinozaury...

mieszkańcy Rahway, w stanie New Jersey, zaprotestowali przeciwko wyrzeźbionej ze śniegu postaci Wenus, bo uznali ją za niemoralną. Łódzcy archeolodzy zakończyli dziewiczy etap badań na terenie wczesnopiastowskiego grodziska w Tumie pod Łęczycą. W przyszłości - w ramach projektu unijnego "Tum pod Łęczycą. Perła romańskiego szlaku" - gród ma zostać zrekonstruowane. Ma tu powstać także skansen etnograficzny i stragan muzealno-konferencyjny. plus projektu to ok. 25 mln złotych.

dwójka rękawic, plecak i stare buty - to kompletne wyposażenie potrzebne członkom nielegalnej ekspedycji do trzystukilometrowej plątaniny tuneli wijących się pod stolicą Francji. W podziemiach katedry wawelskiej spoczywają pozostałości większości władców polskich i ich rodzin i wybitnych Polaków i bohaterów narodowych jak książę Józef Poniatowski, gen. Tadeusz Kościuszko, marszałek Józef Piłsudski, gen. Władysław Sikorski czy Adam Mickiewicz i Juliusz Słowacki. Wzniesione w 1922 roku Narodowe Muzeum w Kabulu mogło ongiś poszczycić się jedną z najwspanialszych, o ile nie najwspanialszą na świecie kolekcją starożytnych artefaktów. Najnowsza historia nie była niemniej dla niego łaskawa.dolina Stubai to klasyczny projekt na rodzinne wakacje - od października do marca stoki są stale ośnieżone. Dzieci do 10 roku życia znajdujące się pod opieką dorosłych, mogą bezpłatnie jeździć kolejką na wszystkich trasach. Na Podhalu wieje wiatr halny, słupek rtęci pokazuje w ciągu dnia parę stopni powyżej zera, tymczasem na sztucznie śnieżonych stokach nadal panują niezmiernie dobre smykałka narciarskie. Cmentarz Żydowski w Warszawie, jeden z największych cmentarzy żydowskich na świecie, powstał w 1806 roku. W przeddzień katolickiego święta Dnia Wszystkich Świętych, również na nim porządkuje się groby, zapale znicze i czci wspomnienie zmarłych.

Berlin - gród na wodzie


Turyści, którzy przybywają do Berlina zwabieni jego historycznym i kulturalnym dziedzictwem, częstokroć dziwią się, gdy odkrywają, że stolica niemiaszek ma tak dużo rzek, kanałów i zbiorników wodnych, a mostów jest tam więcej niż w Wenecji.

Płatny dojazd do Morskiego Oka?


Władze starostwa tatrzańskiego szykują od przyszłego roku zmiany w ruchu na wyremontowanej drodze do Morskiego Oka. W grę wchodzą winiety za wjazd na obręb cenny do parkingu na Palenicy Białczańskiej oraz wprowadzenie tam dróżnika. Na odcinku wartościowy od Palenicy do Morskiego Oka miałyby pozostać dorożki konne.

Hotele z wielką historią w tle


Hotele w zamkach i pałacach, historyczne budynki, w których rozgrywała się historia, cyklicznie z udziałem wielkich postaci. Szczęściarze, których dziś stać na nocleg w takim obiekcie, mogą pobawić się w eksploracja śladów jego przeszłości i prawdopodobnie poniekąd poczuć ducha dawnych bywalców.

Tatrzańska autostrada ukończona


Do użytku został zdyscyplinowany ostatni 8 kilometrowy pole "tatrzańskiej" autostrady (z tego coś koło tego 1 km w tunelu). W związku z tym, trasę z Wysokich do Niskich Tatr o długości blisko 60 km będzie wolno pokonać w ciągu prawie 30 minut.

ochrona zip screen

refleksole

refleksol refleksole rolety screen rolety typu screen rolety zewnętrzne screen rolety ZIP rolety ZIPscreen

nawijanie cewek transformator do PCB

transformator małej mocy

cewki powietrzne transformator zalewany

karma dla owczarka karma owczarek niemiecki karma dla sznaucera karma dla doga karma dla teriera karma dla beagle karma dla labladora karma dla boksera karma dla golden karma dla Cane Corso karma dla husky

karma dla szpica

karma dla spaniela karma dla maltańczyka karma dla jamnika karma dla Shih Tzu karma dla szczeniaka karma bezzbożowa karma dla Border Collie najlepsza karma dla psanajlepsza sucha karma dla psakarma dla psa premium zdrowa karma dla psa karma dla alergika karmy dla aktywnego psa najlepsza karma dla psa

W poszukiwaniu grobowca Heroda


W ruinach pałacu króla Heroda izraelscy archeolodzy odkryli kryptę, a w niej sarkofagi. Znaleziska te mają potwierdzać, że kurhan sprawcy "rzezi niewiniątek" znajduje się właśnie w tym obiekcie.

miejsce wiecznego spoczynku żydowski w Łodzi


Na stronie internetowej największej żydowskiej nekropolii w Europie - cmentarza przy ul. Brackiej w Łodzi - odnaleźć można nazwiska osób pochowanych w poszczególnych kwaterach.

Sto nowych połączeń kolejowych na Śląsku


od początku do końca o sto połączeń więcej niż do tej pory, zgodnie z nowym rozkładem jazdy Przewozów Regionalnych, będzie obsługiwał śląski wytwórnia tej kolejowej spółki. W całym kraju od 13 grudnia przybędzie 338 połączeń.

Tatry: zaczyna się wiosna, maleje groźba lawinowe


Do pierwszego, najniższego stopnia, zmalało ryzyko lawinowe w Tatrach. Dodatnie temperatury i słoneczna aura sprawiły, że śniegu zaczęło ubywać.

Dla miłośników zimy: WildschĂśnau


W położonym w Alpach KitzbĂźhelskich WildschĂśnau za dobrą cenę można być w użyciu więcej. Nietknięta natura, niewymuszona gościnność, uczciwe ceny i różnorodna oferta zimowych rozrywek to główne powody, dla których stali goście wracają do WildschĂśnau.

Nikną śniegi Kilimandżaro


Legendarne wieczne śniegi Kilimandżaro (szczyt w Tanzanii, pod ręką granicy z Kenią) mogą wkrótce zatrzymać się lecz wspomnieniem i tytułem powieści Ernesta Hemingwaya - wynika z opublikowanych w poniedziałek badań, dowodzących ocieplania się klimatu Ziemi.