Tbilisoba, czyli uciecha życia


Najsmaczniejsze wino i szaszłyki, występy kapel, radość życia i podziękowanie za obfite zbiory - gruzińska stolica obchodziła swoje święto.

coraz więcej Polaków wyjeżdża za granicę, rośnie też liczba państw, które odwiedzamy. 65 proc. naszych rodaków podróżuje do innych krajów w celach turystycznych - wynika z najnowszego sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej. "Wilczy szaniec" to kompleks bunkrów, które dotychczasowy kiedyś pierwszą kwaterą wojskową Hitlera na Wschodnim Froncie. Dziś przyciąga setki turystów. W wagonach restauracyjnych od jakiegoś czasu obowiązuje zakaz używania laptopów. spółka WARS postanowiła choć zapytać o zwrot w tej sprawie swoich klientów. Mogą się rozwiązać do końca sierpnia w specjalnej, internetowej ankiecie.Od połowy kwietnia Holandię pokrywka kobierzec kwiatów. Pola tulipanów, hiacyntów, żonkili są tu na każdym kroku. jeśli wybieracie się do tego kraju, to być może przed chwilą teraz? Niewielka osada rolnicza (ok. 1000 mieszkańców) leży w zachodniej części Beskidu Żywieckiego, na granicy z Beskidem Śląskim. Centrum Zwardonia położone jest na wysokości ok. 690 m n.p.m., poszczególne osiedla są rozrzucone na zboczach Rachowca (954 m n.p.m.), Skalanki (867 m n.p.m.) i Beskidu Granicznego (863 m n.p.m.). ozięble i pochmurnie zapowiada się pierwsza zasada lata w Tatrach. gorączka maksymalna na Podhalu w weekend wyniesie od 16 do 19 stopni Celsjusza, a w partiach szczytowych Tatr o tyle o ile 6 stopni C. Miejscami opady deszczu lub mżawki - zapowiadają synoptycy.

Uchwałę w sprawie wprowadzenia zakazu podjęli olsztyńscy radni. Zakaz zacznie być w mocy już po sezonie turystycznym, najpóźniej w połowie października.

Mont Blanc, bóstwo ekstremum Europy, maleje i... przemieszcza się! Takie sensacyjne odkrycia upublicznili świeżo naukowcy, którzy we wrześniu dokonali nowych pomiarów "Białej Góry". cicerone prowadzi szlakiem nad 650 najlepszych winiarni, winnic, muzeów, restauracji i barów na całym świecie. Owszem, napisano już krocie przewodników o poszczególnych regionach winnych, chociaż Winnym Szlakiem obejmuje bliźniaczy świat - od wspaniałych bordoskich châteaux do wysokogórskich winnic Argentyny; od barów winnych Pekinu po grobowiec faraona enofila.

sześć podziemnych kompleksów w Górach Sowich powstało w ramach projektu "Riese" ("Olbrzym"), jednego z największych, lecz niedokończonych przedsięwzięć budowlanych III Rzeszy. park sztywnych wojenny na Powązkach powstał w 1912 roku, gdy to z polecenia carskich władz wojskowych założono cmentarzysko prawosławny dla żołnierzy z rosyjskiego garnizonu warszawskiego. 720 kozic naliczyli tego lata w całych Tatrach załoga Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) i jego odpowiednika na Słowacji (TANAP) - poinformował zastępca dyrektora TPN, Zbigniew Krzan.Gwiazdy, nawet te znane z rozrzutności i uwielbienia dla luksusu, w kryzysie muszą zwierać pasa. Ku radości fanów, niektórzy z nich zdecydowali się wynająć swoje letnie rezydencje. W czasach ekonomicznego kryzysu, alternacja domów pośrodku rodzinami jest sposobem na opust ceny wakacji i wydaje się być raz za razem w wyższym stopniu kuszącą propozycją. Najlepsze produkty kulinarne Małopolski i najsmaczniejszy chleb będą mogli przesiać turyści i zbiorowość ludzka Krakowa, uczestniczący w sobotę i niedzielę w Małopolskim Festiwalu Smaku, połączonym ze Świętem Chleba.

Raport: Jak podróżowaliśmy latem 2009?


Polacy najchętniej wyjeżdżają na urlop we dwoje, do Egiptu, Turcji lub Tunezji. raz po raz częściej też wybierają hotele cztero- i pięciogwiazdkowe lub oferty all inclusive. Sprawdź, jakie są nowe będący w modzie i zmiany w branży turystycznej. Przedstawiamy podsumowanie sezonu urlopowego 2009.

MSZ: Do Tunezji bez wizy


Polacy podróżujący do Tunezji na okres nie dłuższy niż 90 dni nie będą już musieli ubiegać się o wizę - poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Trudne warunki turystyczne w Beskidach


Trudne predyspozycja turystyczne panują w Beskidach. Szlaki przysypał śnieg. Najwięcej jest go w rejonie Babiej Góry i Pilska, przeciętnie rzędu 20 cm.

Na Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła


Wędrówki szlakiem kultury ludowej i dawnych rzemiosł, odwiedzanie pięknych miejsc, leżących niezależnie od głównym trasami turystycznymi, poznawanie twórców i wytworów rękodzieła tego w sumie jest dozwolone przeżyć na Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła.

nowoczesne obrazy obrazy abstrakcyjne

obrazy do sypialni

obrazy do salonu obrazy do sypialni obrazy na płótnie obrazy na ścianę obrazy olejne ręcznie malowane obrazy

czyszczenie rynien

<> malowanie dachu <> mycie dachu

czyszczenie dachu

- mycie dachu - malowanie dachu

pierwszy amfetamina w Południowym Tyrolu


Świeży katar wrócił na południowotyrolskie stoki. nad 50 cm puchu leży już w dolinach Val Gardena/GrĂśden, Alta Badia, Solda/Sulden i Val Senales/Schnalstal. Ośrodki narciarskie oczekują już na feta pierwszych miłośników zimowego szaleństwa.

wakacje z adrenaliną


Wielu osobom nie wystarcza już standardowy wypoczynek na plaży. Poszukują wypraw w nieznane i egzotyczne strony, im więcej adrenaliny i emocji, tym lepiej.

Liban: największa na świecie sałatka


W Libanie trzystu kucharzy zapisało się w Księdze rekordów Guinnessa, przygotowując gargantuiczną kwant tabbouleh - tradycyjnej libańskiej sałatki z kuskusu i pomidorów, popularnej w krajach Bliskiego Wschodu.

Malezja: Sklepy internetowe są przeklęte


Klątwa zwana fatwą, to poważna grzywna dla wyznawców islamu. Muzułmańscy duchowni stosują fatwę w sytuacjach, które dla osób z Zachodu mogą być zaskakujące.

katedra i krypty na Wawelu


W podziemiach katedry wawelskiej spoczywają szczątki większości władców polskich i ich rodzin a wybitnych Polaków i bohaterów narodowych jak książę Józef Poniatowski, gen. Tadeusz Kościuszko, marszałek Józef Piłsudski, gen. Władysław Sikorski czy Adam Mickiewicz i Juliusz Słowacki.

Serbia szuka tanich linii lotniczych


Serbia zaprasza do Belgradu pięć tanich linii lotniczych, by zapoznać je z lokalnym rynkiem. Ma to przymierze z zapowiedzią Unii Europejskiej o zniesieniu obowiązku wizowego w stosunku do Serbów.