"Niektórzy eksperci szacują, że łącznie zachoruje 2,5 mln osób"


Wzrost zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę zarejestrowany w drugim tygodniu listopada jest znaczny, ale nie rekordowy - ocenił zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Jan Olgerbrand.

PiS uruchamia specjalną linię telefoniczną, dzięki której członkowie komitetu wyborczego J. Kaczyńskiego będą się kontaktowali z wyborcami. Adam Bielan z PiS powiedział w TVN24, że wyborcy mogą się spodziewać telefonu od samego kandydata. - architektura Obywatelska zasłania się opinią Biura Analiz Sejmowych. Jak jest dla nich korzystna, to będzie nią wywijać - oceniła w programie "Kropce nad i" Beata Kempa. Posłanka wykluczona z komisji śledczej ds. wyjaśnienia afery hazardowej nie wierzy, że wróci do jej składu. niedaleko to gwarantuje gotowość do pracy. - Jestem orędowniczką prawdy i zrobię wszystko, by tę prawdę uzyskać - oświadczyła. 20 tys. klatek archiwalnych mikrofilmów dotyczących losów polskich Żydów zostało przekazanych kierownictwu Instytutu Yad Vashem za pośrednictwem goszczącego w placówce prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Janusza Kurtykę.Mariusz Kamiński tłumaczy co miał na myśli i podtrzymuje swoje słowa, podczas gdy zaznaczał, że "tarcza antykorupcyjna" była na to samo hasłem. - Hasłem, zgodnie z którym mieliśmy wypełniać nasze ustawowe obowiązki - zaznacza. O swoją prawdę będzie walczył. - Usiłuje się odjąć mnie godności i wiarygodności. Nie dam się zastraszyć - podkreśla. Konsekwencji za zwołanie konferencji prasowej też się nie boi, bo - jak tłumaczy - nie jest już funkcjonariuszem CBA. Czy skandalizująca piosenkarka Madonna swoim koncertem 15 sierpnia w Warszawie obraża Madonnę-Matkę Bożą? - laska Tygodnik Powszechny. Wierni z parafii Chrystusa Króla w Gorzowie Wielkopolskim modlą się o wigor swego 27-letniego księdza, kto zawirusowany A/H1N1 leży na intensywnej terapii gorzowskiego szpitala. Nie jest lecz pewne, czy za gorzki forma pacjenta odpowiada właśnie wirus nowej grypy.

Przygotowujemy się na nadejście kolejnego głębokiego niżu, pochodzącego z całej brygady niżów, które tworzą się nad pograniczem Skandynawii i Atlantyku.

"Rzeczpospolita": Paradoksalnie w Rosji szybciej niż u niektórych komentatorów w Polsce zrozumiano, że zginął prezydent RP i jest to moment, w którym kończą się polemiki z Lechem Kaczyńskim, które raz za razem przekraczały dopuszczalne standardy. W tym sensie Rosjanie zachowali się dojrzalej niż niektórzy komentatorzy w Polsce - mówi europoseł PiS Paweł Kowal. Po powyżej czterech godzinach w sobotę po południu przywrócono akcja na "zakopiance" w rejonie Myślenic. Przed południem między Tenczynem a Krzeczowem doszło do wypadku z udziałem trzech pojazdów. Jedna postać zginęła, jedna trafiła do szpitala - podała Anna pancerz z zespołu prasowego małopolskiej policji.

"Dziennik Polski": nad 4 zł podatku od nieruchomości za każdy metr kwadratowy chcą władze Chrzanowa od tamtejszego szpitala. Dyrekcja placówki uważa, że to bujda . "Dziennik Polski": ministerium edukacji raz po raz poważniej myśli o powrocie do planów sprzed dwóch lat, podczas gdy zakładano, że wiara lub filozofia moralności staną się przedmiotami obowiązkowymi. Janusz Palikot mówi w wywiadzie dla "Polski", że to Grzegorz Schetyna winien jest słabej frekwencji w prawyborach w PO. Zapewnia, że jeżeli Schetyna nie będzie proch odwagi, to on wystartuje przeciwko Tuskowi.- Takie pieniądze może zgromadzić przeciwnie gwiazdor Hollywood, jakiś artysta dramatyczny z "pierwszej półki". A reżyserzy takich pieniędzy właściwie nie mają – powiedział w programie Konrada Piaseckiego "Piaskiem po oczach" w TVN 24 Daniel Olbrychski. - To ogromna suma pieniędzy - dodał świetny aktor, komentując fakt wyznaczenia kaucji za Polańskiego w wysokości 3 milionów euro. Uroczystości upamiętniające dokonania 1. Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka w wyzwoleniu Belgii spod okupacji niemieckiej - apel pamięci, salwa honorowa, kompletacja kwiatów - odbyły sięw Warszawie. powyżej tysiąc darmowych miejsc noclegowych, głównie w szkołach, domach zakonnych i prywatnych mieszkaniach, czeka na osoby przybywające do Krakowa na niedzielny pogrzeb pary prezydenckiej na Wawelu.

Marszałek: Prawdę o Katyniu wypada przejrzeć w pełni


Trzeba dokończyć tok ujawniania dokumentów i rehabilitacji ofiar zbrodni katyńskiej - podkreślił pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski w wyemitowanym dzisiaj wywiadzie dla radia pogłos Moskwy.

automobil w ogniu, właściciela brak


Sylwestrowy pożoga w Toruniu. o tyle o ile godziny 16:30 cztery kółka dostawczy stanął w płomieniach pod ręką ulicy Ignacego Łukasiewicza i na wskroś spłonął. Informację na ten sprawa dostaliśmy na platformę Kontakt.

Uroczystości pogrzebowe gen. Nałęcz-Komornickiego


Setki osób - rodzina, przyjaciele i kombatanci - uczestniczyły w pogrzebie gen. Stanisława Nałęcz-Komornickiego - Kanclerza Kapituły Orderu Virtuti Militari, który zginął 10 kwietnia w katastrofie pod Smoleńskiem. Generał spoczął na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

"Nie byłem na dnie, nie uczestniczyłem w szambie"


Andrzej Lepper po skazującym go na ponad 2 lata więzienia wyroku, nie ustaje w atakach na sąd. - Był niesprawiedliwy - grzmi przewodniczący Samoobrony i twierdzi, że jego dowody nie zostały wzięte pod uwagę. Zapytany, czy czuje się, prawie że osiągnął dno, zaprzecza. - Nigdy nie byłem na dnie. Nie uczestniczyłem w szambie - przekonywał dawny wicepremier w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN24.

Przedstawiciel Thermomix Jak zostać przedstawicielem Thermomix Gdzie kupić Thermomix Prezentacja Thermomix Thermomix na raty Promocja Thermomix Praca Thermomix Prezenty Thermomix Prezent za polecenie Thermomix Przedstawiciel Thermomix Śląsk Ile kosztuje Thermomix przedstawiciel Thermomix Jastrzębie Thermomix Ustroń przedstawiciel Thermomix Wodzisław Śląski Thermomix Pszczyna przedstawiciel Thermomix Gliwice Thermomix Żory Thermomix z allegro Przedstawiciel Thermomix Racibórz Thermomix Racibórz Przedstawiciel Thermomix Czechowice-Dziedzice Thermomix Czechowice-Dziedzice Przedstawiciel Thermomix Bielsko Biała Thermomix Bielsko Biała Przedstawiciel Thermomix Rydłutowy Thermomix Rydłutowy Przedstawiciel Thermomix Świerklany Thermomix Świerklany

Przedstawiciel Thermomix Zebrzydowice

Thermomix Zebrzydowice Przedstawiciel Thermomix Katowice Thermomix Katowice Przedstawiciel Thermomix Strumień Przedstawiciel Thermomix Mikołów Thermomix Mikołów Przedstawiciel Thermomix Tychy Thermomix Tychy Przedstawiciel Thermomix Łaziska hThermomix Łaziska Przedstawiciel Thermomix Rybnik Thermomix Rybnik Przedstawiciel Thermomix Wisła Thermomix Wisła Przedstawiciel Thermomix Nędza Thermomix Skoczów Przedstawiciel Thermomix Cieszyn Thermomix Pawłowice Thermomix na prezent

kancelaria notarialna Gdańsk

: kancelaria notarialna Gdańsk Morena : notariusz Gdańsk : notariusz Gdańsk Morena : notariusz Gdańsk Suchanino : notariusz Morena : notariusz Piecki Migowo

mechanik tir Niemcy mobilny serwis tir Niemcy

mechanik tir Niemcy

naprawa tir Niemcy

Napieralski: Polska energetyka wymaga inwestycji


Kraj nad Wisłą energetyka wymaga inwestycji, jest stara i przestarzała - mówił podczas spotkania z zarządem Elektrowni "Kozienice" prezes Sojuszu Lewicy Demokratycznej Grzegorz Napieralski, który w sobotę odwiedził zagrożony powodzią pow. kozienicki (Mazowieckie)

Byli więźniowie i politycy oddali hołd ofiarom Auschwitz


Byli więźniowie niemieckich obozów wspólnie z przywódcami państw oddali hołd pomordowanym dzięki Niemców, stawiając znicze nim pomnikiem ofiar obozu Auschwitz. To był miniony element głównych uroczystości 65. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz, które odbyły się w środę w Oświęcimiu.

Sikorski jest pewien, że dyskurs z marszałkiem będzie "jędrna"


Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski w liście otwartym wzywa szefa MSZ Radosława Sikorskiego, z którym konkuruje w prawyborach prezydenckich w PO, do debaty na gruncie Platformy. W ocenie Sikorskiego polemika powinna być pod ręką udziale mediów.

"Koalicja sił jamajskich" gra dla Haiti


Młodzi polscy muzycy zespołów reggae, ska, ska-jazz, łącznie około 150 artystów działających w 20 grupach muzycznych, organizuje 27 lutego rozległy występ w Warszawie, z którego dochód będzie przeznaczony na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi na Haiti.

Sikorski przyjechał na rozmowę do L. Kaczyńskiego


O godz. 10.30 dyrektor MSZ Radosław Sikorski przyjechał do Pałacu Prezydenckiego na rozmowę z Lechem Kaczyńskim, która ma dotyczyć wizyty w Polsce wiceprezydenta USA Joe Bidena.

Przesłanie uczestników I Katolickich Dni Społecznych dla Europy


O konieczności dbania o rodzinę oraz środowisko naturalne, potrzebie pomocy imigrantom i rozwijania gospodarki, która będzie "służyć każdemu" - napisali m.in. w specjalnym przesłaniu skierowanym do europejskich katolików uczestnicy odbywających się w Gdańsku I Katolickich Dni Społecznych dla Europy.