PKO BP jest wskazany


Analitycy Millennium DM, w raporcie z 16 listopada, podwyższyli cenę docelową akcji PKO BP do 40,8 zł z 40,5 zł, podtrzymując rekomendację "akumuluj".

Bank nadrzędny Filipin pozostawił w czwartek stopy procentowe bez zmian, po najdłuższej od 2002 r. serii ich obniżek - podał pula w komunikacie po zakończeniu posiedzenia. Notowania polskiej waluty w środę będą upływać pod dyktando sytuacji na najpopularniejszej parze walutowej EUR/USD. Jeżeli dolar w przyszłości będzie tracił, złoty może zaatakować ilość 3,85 wobec euro. dogłębny wpływ na nastroje będą miały również dzisiejsze dane makro, uważają ekonomiści. pryncypał Fed może być usatysfakcjonowany z efektów wczorajszego posiedzenia. Amerykańskie władze monetarne zaostrzyły nieco doniesienie i zarazem udało im się ostudzić spekulacje odnośnie przyszłych podwyżek stóp!Dynamika PKB w Polsce będzie pośród najwyższych wśród państw Europy Środkowo-Wschodniej, ale bieg wzrostu, którego motorem będzie konsumpcja, będzie poniżej potencjalnego - ocenił Juraj Kotian, ekonomista banku Erste. rynek węgla koksującego ma przedtem sobą dobre perspektywy - oceniają specjaliści, wskazując m.in. na sygnały o ożywieniu rynku wyrobów stalowych. Przyszły rok może być chociaż trudniejszy niż obecny dla producentów węgla energetycznego. Ciech spodziewa się w drugim półroczu spadku marży w dywizji sodowej, która wprawdzie ma zachować największy zbawienny wpływ na wyniki grupy. Wzrosnąć mają marże w dywizji agro i organika - poinformował członek zarządu Ciechu, Robert Bednarski.

baza abonencka platformy ‘n' na dosyć tego I kw. wyniosła 724 tys. osób, podał TVN w raporcie kwartalnym. Oznacza to wzrost o jedną trzecią wobec stanu sprzed roku.

Deutsche Bank podwyższył cenę docelową dla LPP do 1.550 zł z 1.376 zł. Spora ilość danych makroekonomicznych i decyzje banków centralnych sprawią, że w czwartek inwestorzy nie powinni kwękać na rynkową monotonię.

Problemy z wojskowym samolotem transportowym Airbus A400M sprawiły, że europejski koncern EADS zanotował w 2009 roku stratę wysokości 763 miliony euro. Rok przedtem zyski koncernu arogancki 1,6 miliarda euro. grecki rząd zatrudnił Lazard Ltd. w sprawie doradzenia w możliwej restrukturyzacji zadłużenia Grecji - podał "EuroWeek" nie wymieniając źródła tej informacji. Ruch, jaki otrzymał memorandum dotyczące sieci 900 saloników prasowych Kolportera, nie będzie zainteresowany ich zakupem, póki nie otrzyma pogłębionej informacji - poinformował PAP zwierzchnik Włodzimierz Biały.Marcowy indeks koniunktury w niemieckiej gospodarce Ifo wzrósł aż do 98,1 pkt., w znacznym stopniu więcej niż oczekiwał rynek. niedaleko tej dobrej informacji euro nie tylko nie odrobiło wcześniejszych strat, ale jednocześnie je pogłębiło. Ten agenda został wiadomy już kilka dni wcześniej, a wczorajsza rozstrzygnięcie Fitch w odniesieniu do Portugalii zaledwie go przypieczętowała. dolec zyskiwał wczoraj nie na to samo pod euro, ale również przy jena. resort finansów pracuje nad rozwiązaniem, które da osobom starszym szansę na wyższe środki utrzymania w zamian za posiadaną przez nich nieruchomość. ministerstwo przygotowuje założenia do ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym. Pieniądze, jakie Lechistan otrzyma od Hiszpanów za sprzedaż uprawnień do emisji CO2, będzie jest dozwolone przeznaczyć na poprawę efektywności energetycznej np. w fabrykach - uważa prof. Politechniki Warszawskiej, sekretarka Społecznej Rady Narodowego Programu Redukcji Emisji Krzysztof Żmijewski. Hiszpanie zapłacą Polsce 25 mln euro.

IRG SGH odnotowuje poprawę koniunktury w budownictwie


IRG SGH odnotował w IV kwartale dalszą poprawę koniunktury w budownictwie - wynika z badań Instytutu.

Sprawdź, czy jesteś urodzonym multimilionerem


Pięćdziesiąt trzy miliardy zielonych. tyle właśnie, wedle najnowszego rankingu Forbesa, przydatny jest rekin telekomunikcji, Carlos Slim Helu, najbogatszy człowiek na naszej planecie (suma wynosi w rzeczywistości 53,5 mld dolarów - w sąsiedztwie liczbach 10-cyfrowych liczy się każde położenie po przecinku).

bieg PDA Tele-Polska Holding wzrósł po pierwszym dniu o 94 procent


bieg praw do akcji spółki Tele-Polska Holding, która świeżo pozyskała z oferty prywatnej 0,72 mln zł, wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 136 proc., do 4,25 zł. Na końcu notowań papiery kosztowały 3,00 zł po zwyżce o 94 proc.

Wall Street w dół w odpowiedzi na problemy Dubaju


Indeksy na amerykańskiej giełdzie spadły w piątek o około 1 proc. w dół w odpowiedzi na problemy kredytowe w Dubaju.

adwokat wrocław - kancelaria adwokacka wrocław - kancelaria prawna Wrocław -

kancelaria Wrocław

- prawnik wrocław

prezenty dla gości na wesele <> winietki na wesele <> zaproszenia ślubne minimalistyczne <>

zaproszenia ślubne z kalką

<> zawieszki na alkohol

behawiorysta aleksandrów łódzki behawiorysta konstantynów łódzki behawiorysta łódź behawiorysta zgierz psie przedszkole Aleksandrów Łódzki

behawiorysta zgierz

psie przedszkole Konstantynów Łódzki psie przedszkole Łódź psie przedszkole Zgierz szkolenie psów Aleksandrów Łódzki szkolenie psów Konstantynów Łódzki szkolenie psów Łódź szkolenie psów Zgierz

Nie stawiać na państwowego "konia"


Zawirowania około sprzedaży stoczni to zdaniem ekspertów argument na to, że ich prywatyzacja jest spóźniona, a urzędnicy nie sprawdzili wypłacalności katarskiego inwestora. Uważają, że wypada dążyć do porozumienia z katarską agencją inwestycyjną, ale jednocześnie szukać innych potencjalnych nabywców stoczni w Gdyni i Szczecinie.

Pierwsze dane makro od dłuższego czasu


poranek zapowiadał kontynuację kilkudniowych wzrostów kursu EUR/USD. Główna duet walutowa zaczęła dwadzieścia cztery godziny od poziomu 1,3733 i rosła do południa do wartości 1,3812.

Inwestorzy wycofywali się z ryzykownych aktywów


Kończący się siedem dni nie obfitował w publikacje danych makroekonomicznych. W pierwszej jego części napłynęły zaskakująco słabe dane z Niemiec, dokąd multum gorsze poważny się być odczyty dynamiki produkcji przemysłowej i zamówień w przemyśle. prócz tego inwestorzy poznali najnowsze dane o liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA. i ten pogadanka rozczarował, ponieważ ich wielkość fuksem z trudem wzrosła (do 474 tys.).

atencja zadowolenie na rynku walutowym


Miniona sesja upłynęła w wyniku osłabienia europejskiej waluty względem dolara, co skutkowało dalszym osunięciem kursu pary walutowej w dół.

Ipsos: Wskaźnik optymizmu konsumentów wzrósł o 4 pkt do 87 pkt w XI


Wskaźnik optymizmu konsumentów wzrósł o 4,14 pkt do poziomu 86,91 pkt w listopadzie, podał instytut badawczy Ipsos w komunikacie w piątek. Wskaźnik klimatu gospodarczego wzrósł o 6,95 pkt do 74,73 pkt.

Gospodarka rośnie, ale nie bez przeszkód


Ciąg dodatkowy dobrych wiadomości o polskim wzroście gospodarczym: w III kwartale 2009 r. PKB wyniósł 1,7% r/r (niewyrównany sezonowo). To więcej, niż w poprzednim kwartale, gdy było to 1,1%.