Hazardowa "wpadka" Kapicy


- wiceminister finansów Jacek Kapica naruszył akt prawny w trakcie procedury wydawania zezwolenia na prowadzenie salonu gier na automatach dla spółki Casinos Poland w Warszawie - dowiedział się "Newsweek". I atoli cztery miesiące w przyszłości wycofał się z tej decyzji, to prawnicy nie mają wątpliwości: ustawa zostało naruszone.

Okęcie stanęło - do lokalny z Berlina wróciła złota medalistka i rekordzistka świata Anita Włodarczyk. - Gratulacje złożył mi sam Usain Bolt - zdradziła mistrzyni. - aktualnie muszę od wszystkiego wypocząć - przyznała i - jak zapowiedziała - niedługo wybiera się na odpoczynek do Egiptu. - Przede mną teraz duże wyzwanie: igrzyska w Londynie - dodała. Czy sukces, tak jak w Berlinie, będzie zależał od... jajek? Ostrzelani przez angolskich separatystów piłkarze Togo bodajże nie wezmą udziału w Pucharze Narodów Afryki. Po piątkowym ataku w szpitalu zmarł barki trenera i eksponent prasowy drużyny. Do szpitala w RPA w ciężkim stanie trafił plus pozostały bramkarz zespołu. Angola zdecydowała jednak, że czara Narodów Afryki rozpocznie się w niedzielę zgodnie z planem. Adam Małysz odebrał srebrzysty medal igrzysk olimpijskich. - Po ośmiu latach mogłem apiać stanąć na olimpijskim podium i odebrać medal. To jest coś niesamowitego - mówił wzruszony po dekoracji. "Orzeł z Wisły" - co zrozumiałe - odebrał ogrom smsów z gratulacjami. Jaki był optymalny z nich? Od tajemniczego kuzyna Sylwka...Nowa fason na ubieranie choinki. Brytyjska biznes Boss Creations zaproponowała choinkę ubraną w bez wyrazu krzyż – podaje Times. W 15 dni wierzą optymiści. Realiści w 10. W ocenie, że w obu przypadkach to niezwykle mało czasu są zgodni. Właśnie tyle dni na skompletowanie przynajmniej 100 tysięcy podpisów będą mieli sztabowcy kandydatów w wyborach po ogłoszeniu przez marszałka ich daty. Jedni - obok żałoby - już pracują. Inni rezygnują. - Moi współpracownicy są w żałobie - mówi Tomasz Nałęcz, który w przyszłym tygodniu ogłosi rezygnację ze startu. Lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego w Getyndze ujawnili casus najmniejszego na świecie chłopca-wcześniaka, jaki przeżył, nieopodal że po urodzeniu w wyniku cesarskiego cięcia w czerwcu zeszłego roku ważył skoro tylko 275 gramów. Tomcio Paluch, bo tak o nim mówią medycy, był mniejszy od kartki papieru (mierzył 27 cm) i wówczas w grudniu specjaliści orzekli, że jest stabilny, dlatego że osiągnął masę 3,7 kg, uznawaną w Niemczech za przeciętną wagę noworodka.

To on przez powyżej 3 lata stał za sukcesami, ale i wpadkami Roberta Kubicy. Jak się okazało, niedzielny wyścig o GP Malezji był ostatnim w karierze dyrektora technicznego Willy Rampfa. - Do ostatniego dnia walczył dla naszej ekipy - podsumował stary ekipy Peter Sauber.

Za sterami samolotów wożących nasze VIP-y już wkrótce mają zasiąść piloci cywilni. To ewenement na skalę światową - w innych krajach w kabinach takich maszyn zasiadają piloci wojskowi. Reporter TVN24 sprawdzał, jak wygląda spedycja najważniejszych osób na całym świecie. Do niezwykle dramatycznego wypadku doszło w toku Rajdu Argentyny w Ameryce Południowej - pisze "Daily Mail".

Siedem godzin w kolejce w oczekiwaniu na kilkuminutową wizytę. Awantury przed gabinetami i pacjenci odsyłani z kwitkiem. - To urąga naszej godności. Lekarze widzą w nas jedynie bryła mięsa - skarżą się chorzy. A stary Centrum Onkologii w Warszawie odpowiada: - Pacjentów jest za dużo. niesłychanie niskie temperatury dają się nam we znaki już od kilku dni, ale synoptycy prognozują, że najogromniejszy mróz jeszcze nim nami. Władze ostrzegają poprzednio ryzykiem wychłodzenia organizmu, zamarzaniem instalacji, a plus tworzeniem się zatorów lodowych na rzekach. wstrząsający wypadek na meczu piłki halowej. Brazylijski piłkarz Robson Rocha Costa zginął robiąc nieskomplikowany wślizg.Długie kolejki jak za PRL, banknoty wędrują z rak do rąk, do czego ta kolejka? Zdecydowanie nie do ostatniej parówki, a do sklepu Apple. Wielkim szturmem zaczął się dziewiczy dzień sprzedaży najnowszego gadżetu z nadgryzionym jabłkiem - iPada. To dosyć nie musiały być najgorsze dni tej zimy. fakt - było ogromnie mroźno. Ale chwilowo - z powodu ocieplenia aury - przypuszczalnie być gorzej. Dlaczego? Z powodu bardzo silnych opadów śniegu i wiatru. Zawieje, wichury i śnieżyce - to rozległy widok dla polski na najbliższe dni. Meteorolodzy wydali ostrzeżenia drugiego stopnia. Lęk i niepokój odczuwane przy użyciu matkę w czasie ciąży ujemnie wpływają na rozwój płodu - informuje pismo "Paediatric and Perinatal Epidemiology".

odszkodowanie za... zatrucie czystą wodą


Jeden z sądów w Kalifornii przyznał aż 16 milionów dolarów odszkodowania rodzinie kobiety, która zmarła w styczniu 2007 roku w wyniku zatrucia... czystą wodą. Śmierć 28-letniej Jennifer Strange związana z konkursem zorganizowanym za pomocą stację radiową KDND-FM z Sacramento.

Złote pieniądz zdawkowy z XIII wieku odkryte w Bułgarii


Zespół archeologów odkrył na stanowisku w dawnej stolicy Bułgarii 7 złotych monet z XIII wieku - informuje serwis internetowy Novinite.

Krwiożerczy pomidor i kartofel


pomidor uprawny czy ziemniak wydają się zupełnie nieszkodliwe. I rzeczywiście, takie są dla ludzi, ale już nie dla owadów. Botanicy odkryli bowiem, że rośliny te są mięsożernymi drapieżnikami, które polują na insekty, by zadbać o samonawożenie (Botanical Journal of the Linnean Society).

"Śmigłowce zabrały żołnierzy w ciągu pół godziny"


armia zdradza szczegóły zamachu na polskich żołnierzy w Afganistanie. - To był jeden krzepki wybuch, nie było wymiany ognia. W ciągu 33 minut od startu z bazy w Giro śmigłowce wróciły z rannymi żołnierzami – opisywał ppłk Dariusz Kasperczyk.

komornik muszyna komornik nowy sącz

komornik muszyna

komornik nowy targ

Schneidemühl

dawna piła zdjęcia Piły ulice piły pilskie kościoły

nowoczesne obrazy obrazy abstrakcyjne obrazy do salonu obrazy do sypialni

nowoczesne obrazy

obrazy na płótnie obrazy na ścianę obrazy olejne ręcznie malowane obrazy

Chiński podkreślenie po ataku migreny


bezprzykładny casus leczą badacze Uniwersytetu Oxfordzkiego: trzydziestopięcioletnia Sarah Colwill po ataku migreny zaczęła mówić z chińskim akcentem.

imbryk z gwizdkiem atakuje


Tradycyjny, metalowy czajnik z gwizdkiem stał się przyczyną nieszczęść pana Andrzeja. w czasie gotowania wody eksplodował, a mężczyzna został poparzony. aktualnie pan Andrzej walczy o odszkodowanie.

Warszawa: 34 cm powyżej forma alarmowy


Druga fala kulminacyjna na Wiśle raz za razem bliżej stolicy. W Warszawie ruczaj przekracza forma alarmowy o 34 cm. O północy z poniedziałku na wtorek liczba wody na stołecznym wodowskazie wynosił 684 cm. Na dwa dni został zamknięty Wał Miedzeszyński. Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski w "Rozmowie Rymanowskiego" zapewnił: - W Warszawie nie ma przesiąków. Przyznał jednak, że "nawet jeżeli warszawskie wały wydają się silne, to ich rozerwanie wiązałoby się z nieobliczalnym ryzykiem".

Rosja walczy z alkoholizmem. 8 zł za pół litra


Rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew wytoczył wojnę szerzącemu się alkoholizmowi w tym kraju. Jeden ze sposobów to wtajemniczenie cen minimalnych na wódkę. Od Nowego Roku za pół litra najtańszego trunku wypada będzie zrewanżować się dwa cięgi więcej, alias około... 8 złotych (89 rubli).

Włamywacz myślał, że to wielkie psina


Pewna Amerykanka przepłoszyła włamywacza udając wielkiego psa.

SMG/KRC: Nasz błąd jest za duży


"Sondaże zawiodły" - to zwykle pojawiające się powiedzenie w powyborczy poranek. Instytut Millward Brown SMG/KRC, kto prognozował wyniki dla TVN i TVN24, pomylił się znacznie. Deklarował margines błędu do 2,8 punktu procentowego. W przypadku Jarosława Kaczyńskiego było 3,5, a Bronisława Komorowskiego aż 4,5. - Ten błąd jest za duży. To nie jest wynik, jaki nas zadowala - przyznaje Wojciech Hołdakowski z SMG/KRC. I tłumaczy, skąd takie różnice.