Niebezpiecznie w Tatrach


Typowo zimowe dar panują w czwartek w Tatrach. natomiast śniegu nie jest jeszcze zbyt dużo jak na tę porę roku, to szlaki pokryte są grubą i niebezpieczną warstwą lodu.

Wybierz z nami najpiękniejszy lokalny zamek. Z wielkiego bogactwa zamków i zamczysk wybraliśmy kilka. Zagłosuj na swojego faworyta, wybierz najpięknieszy kasztel w Polsce! bicykl traktowany rekreacyjnie być może posiadać należyty wpływ na nasze zdrowie. Zapytaliśmy specjalistę: jakie są pozytywne aspekty jazdy na rowerze! Bożonarodzeniowe ozdoby wykonane z butelek poddanych recyklingowi i energooszczędne iluminacje - zimowy Paryż udowadnia, że "białe" święta mogą być i zielone.kotlina Stubai to idealny pomysł na rodzinne wakacje - od października do marca stoki są stale ośnieżone. Dzieci do 10 roku życia znajdujące się pod opieką dorosłych, mogą bezpłatnie jechać kolejką na wszystkich trasach. Kolejny krawat dla narzeczonego, szalik dla mamy, pozycja bibliograficzna dla brata?- nie w tym roku. Przedstawiamy ociupinę pomysłów, skądże przywieźć oryginalne prezenty dla swoich bliskich. Wernisaż wystawy zdjęć śląskiego fotoreportera Arkadiusza Goli "Kobiety kopalni" zainaugurował działalność galerii sztuki Zmiękczalnia na terenie skansenu górniczego "Królowa Luiza" w Zabrzu.

Niepowodzeniem zakończyła się spektakularna akcja ratunkowa po wybitnego słoweńskiego alpinistę, jakim był Tomaž Humar. W swoim kraju był bohaterem, którego wyczyny opisywano na pierwszych stronach gazet, na świecie uznawany za jednego z najlepszych.

Co trzecia część domownik Rzymu nie zwiedził w życiu Koloseum - wynika z sondażu przeprowadzonego przy użyciu miejską Izbę Turystyki. Rezultaty te potwierdzają, że rzymianie nie znają w większości najsłynniejszych zabytków, którymi szczycą się przedtem turystami. Zapierające tchnienie widoki, pełne dzikiego zwierza uroczyska, barwne tradycje - to wsio znajdziemy na Kaszubach.

Na Podhalu czynna jest już wręcz przeciwnie trasa narciarska w kotle Gąsienicowym. Kursuje stalowy szlak linowa na Kasprowy Wierch. Na zamarzniętych mazurskich jeziorach leży gruba warstwa śniegu, co uniemożliwia ślizganie na bojerach, za to cudownie nadaje się do uprawiania kitesurfingu - coraz to popularniejszej w tym regionie dyscypliny sportu. Tegoroczne lato we włoskich górach przejdzie do historii jak najtragiczniejsze od lat pod względem wypadków. Od początku sezonu zanotowano już 50 śmiertelnych ofiar pośród wspinaczy i turystów. To oznacza zaś, że każdego dnia persona ginie na szlaku.mogiła Jima Morrisona jest dla fanów miejscem szczególnego kultu. Odwiedzają go tłumnie obok upływu lat, dostarczając zmartwień cmentarnym strażnikom. To nie jedyny nagrobek, na którym wielbiciele zapalają znicze, śpiewają piosenki i zostawiają listy... W Drohobyczu na zachodzie Ukrainy stanie monument cebuli. Plany takie snuje mer miasta Mykoła Huk, wdzięczny cebuli za ochronę mieszkańców przedtem epidemią grypy. Potrzebujesz pretekstu, by odwiedzać Wielką Brytanię? Za niecałe 1000 dni odbędzie się rytuał otwarcia Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012. Podajemy co najmniej kilka powodów, dla których warto pojechać do Wielkiej Brytanii jeszcze poprzednio igrzyskami.

Płatny dojazd do Morskiego Oka?


Władze starostwa tatrzańskiego szykują od przyszłego roku zmiany w ruchu na wyremontowanej drodze do Morskiego Oka. W grę wchodzą winiety za wjazd na zakres drogocenny do parkingu na Palenicy Białczańskiej natomiast wprowadzenie tam dróżnika. Na odcinku wartościowy od Palenicy do Morskiego Oka miałyby zatrzymać się dorożki konne.

Statkiem po Paryżu


pierwsze statki pasażerskie pojawiły się w Paryżu podczas Wystawy Światowej w 1867 r. dzieki konstruktorowi z Lyonu, Michelowi FĂŠlizatowi. Kiedyś kursowały tylko pośrodku pont de Bercy i viaduc d'Auteuil, a dzisiaj, w ciągu godzinnego rejsu, płyną po całej Sekwanie, w pobliżu najwspanialszych paryskich zabytków architektonicznych, ale i po malowniczym kanale Saint Martin. faktycznie należałoby się podjąć decyzję na taki rejs - przynajmniej raz w życiu!

Siódma Noc Muzeów w Krakowie


zwiedzanie podziemi Rynku Głównego i Sukiennic będzie jedną z wielu atrakcji Nocy Muzeów w Krakowie. Siódma edycja tej imprezy odbędzie się pod hasłem "Wielki Kraków 1910-2010".

wycieczka na najwyższy kulminacja Ameryki Południowej


Z okazji jubileuszu 40-lecia Uniwersytetu Gdańskiego 10-osobowa zespół pracowników i studentów uczelni uda się za dwa tygodnie na wyprawę na Aconcaguę, umieszczony w Argentynie Pan szczyt Ameryki Południowej o wysokości 6962 metrów.

Przedstawiciel Thermomix Jak zostać przedstawicielem Thermomix Gdzie kupić Thermomix Prezentacja Thermomix Thermomix na raty Promocja Thermomix Praca Thermomix Prezenty Thermomix Prezent za polecenie Thermomix Przedstawiciel Thermomix Śląsk Ile kosztuje Thermomix przedstawiciel Thermomix Jastrzębie Thermomix Ustroń przedstawiciel Thermomix Wodzisław Śląski Thermomix Pszczyna przedstawiciel Thermomix Gliwice Thermomix Żory Thermomix z allegro Przedstawiciel Thermomix Racibórz Thermomix Racibórz Przedstawiciel Thermomix Czechowice-Dziedzice

Thermomix Czechowice-Dziedzice

Przedstawiciel Thermomix Bielsko Biała Thermomix Bielsko Biała Przedstawiciel Thermomix Rydłutowy Thermomix Rydłutowy Przedstawiciel Thermomix Świerklany Thermomix Świerklany Przedstawiciel Thermomix Zebrzydowice Thermomix Zebrzydowice Przedstawiciel Thermomix Katowice Thermomix Katowice Przedstawiciel Thermomix Strumień Przedstawiciel Thermomix Mikołów Thermomix Mikołów Przedstawiciel Thermomix Tychy Thermomix Tychy Przedstawiciel Thermomix Łaziska hThermomix Łaziska Przedstawiciel Thermomix Rybnik Thermomix Rybnik Przedstawiciel Thermomix Wisła Thermomix Wisła Przedstawiciel Thermomix Nędza Thermomix Skoczów Przedstawiciel Thermomix Cieszyn Thermomix Pawłowice Thermomix na prezent

mezoterapia mikroigłowa mezoterpia igłowa mezoterapia na łysienie mezoterpia głowy

odchudzanie Żory

salon kosmetyczny Żory salon urody Żory salon kosmetyczny Wodzisław Śląski odchudzanie Wodzisław Śląski salon urody Wodzisław Śląski

podbitka dachowa Poznań podbitka dachowa wielkopolska podbitka dachowa Zielona Góra

podbitka dachowa Zielona Góra

renowacja tarasów Poznań renowacja tarasów wielkopolska renowacja tarasów Zielona Góra tarasy drewniane Poznań tarasy drewniane wielkopolska tarasy drewniane Zielona Góra tarasy kompozytowe Poznań tarasy kompozytowe wielkopolska tarasy kompozytowe Zielona Góra

Rodzinny weekend w świętokrzyskiem


Podpowiadamy, które miejsca w województwie świętokrzyskim wskazane jest odwiedzić z całą rodziną, jeżeli nie możemy sobie przystać na dłuższy urlop, a do dyspozycji mamy wprost przeciwnie jeden wakacyjny weekend.

W Zakopanem spadł dziewiczy śnieg


W Zakopanem spadł dziewiczy w tym sezonie śnieg. Na Kasprowym Wierchu w Tatrach we wtorek rano leżało już 20 cm śniegu. W górach panuje zamieć, a wysoka temperatura spadła do zła strona 7 st. Celsjusza.

Podhale: na nartach jest dozwolone już na to samo pojeździć na Kasprowym Wierchu


Na Podhalu czynna jest już tylko szlak narciarska w kotle Gąsienicowym. Kursuje stalowy szlak linowa na Kasprowy Wierch.

Jazz i pik w Południowym Tyrolu


wiosenka i wczesne lato w Południowym Tyrolu upływają pod znakiem jazzu i wina. W połowie maja wskazane jest wyselekcjonować się do tego włoskiego regionu, by móc napić się wybornego trunku, a pod koniec czerwca, by usłuchać jazzu w wykonaniu gwiazd światowego formatu.

Podhale: nader dobre zadatek narciarskie


Na Podhalu panują nader dobre talent narciarskie, stoki są przygotowane tak, ze nawet przy braku opadów bedzie można jeździć. Czynnych jest kilkadziesiąt wyciągów, a na trasach leży od 40 do coś koło tego 100 centymetrów sztucznego śniegu. Po przejściu halnego znów jest mroźno, w następstwie tego armatki śnieżne mogą pracować pełną parą.

Perły demoludów


poprzednio rokiem 1989 Węgry i Rumunia zastępowały nam taki sam świat. Dziś, znudzeni wypadami do Egiptu, z rozrzewnieniem wracamy do byłych krajów demokracji ludowej.