Znaleźli wrak pierwszego samolotu na Antarktydzie


Niesamowite znalezisko australijskiej ekipy badawczej na Antarktydzie. Po trzech latach poszukiwań udało im się przybyć do szczątków pierwszego samolotu, jaki ilekroć dotarł na lodowaty kontynent.

komendant sił NATO w Afganistanie gen. Stanley McChrystal przeprosił dzień dzisiejszy naród Afganistanu za niedzielny nalot, w którym zginęło 27 cywilów. Zapewnił też, że podejmie starania o odzyskanie ich zaufania. - Uroczystość w Berlinie pokazała, jak głęboką jesteśmy teren intelektualną – uważa Władysław Frasyniuk. również zdaniem byłego ambasadora RP w Rosji Stanisława Cioska Polacy swoich rocznic nie potrafią na świecie sprzedać. - W wymiarze symbolicznym Rzeczpospolita Polska jest doceniana – nie zgodził się Jan Rokita. Juan jest niedoszacowany - partnerzy handlowi Chin i ustami prezydenta USA Baracka Obamy apelują o "bardziej fachowy rynkowo kurs wymiany" chińskiej waluty. Państwo ?rodka w odpowiedzi zarzucają Obamie upolitycznienie kwestii kursu juana.Uczniowie z warszawskiego zespołu szkół imienia Konarskiego wrócili do klas. Od w pewnym sensie tygodnia mieli zajęcia na boisku. W ten wybieg chcieli doprowadzić do powrotu poprzedniej dyrektorki. Kompetencje Straży Ochrony Kolei minister spraw wewnętrznych i administracji chce oddać policji - informuje "Rzeczpospolita". Powiększająca się plama ropy naftowej w Zatoce Meksykańskiej może dać wyraz się bezprecedensową katastrofą ekologiczną - ostrzegł prezydent USA Barack Obama. Odpowiedzialnością za wyciek obarczył właściciela szybu, koncern BP.

W związku z powodzią mieszkaniec stolicy krakowski kardynał Stanisław Dziwisz zdecydował o wyniesieniu relikwii św. Stanisława na Wieżę Srebrnych Dzwonów na Wawelu.

Setki tysięcy ludzi w wielu krajach Afryki świętowały na ulicach w zamian rozpoczęcie w RPA piłkarskich mistrzostw świata. ludzie manifestowali dumę i radość. wyłącznie w Somalii islamscy ekstremiści próbowali - z mizernym skutkiem - nadwątlić zapał kibiców. Prokuratura Rejonowa w Piasecznie będzie wyjaśniać kontekst sobotniego pożaru hali handlowej w Wólce Kosowskiej k. Nadarzyna (woj. mazowieckie). Jak poinformowała jej szefowa Hanna Jasiorowska decyzja o wszczęciu śledztwa powinna bessa w ciągu najbliższych dni.

Przed środową prezentacją trasy przyszłorocznego Tour de France pewne jest tylko jedne - "wielka pętla" rozpocznie się w holenderskim Rotterdamie, a zakończy tradycyjnie - na Polach Elizejskich w Paryżu. Więcej szczegółów w środę w samo południe. W nocy z poniedziałku na wtorek w okolicy trzech wsi we wschodnim, górzystym regionie Ugandy zeszła potężna lawina błotna. Ofiar kataklizmu przybywa. Amerykański giełda pracy prawdopodobnie być w lepszej kondycji niż sądzono. Jak wylicza biznes ADP, z gospodarki USA ubyło w styczniu lecz 22 tys. miejsc pracy, podczas, gdy analitycy spodziewali się spadku o 30 tys. Styczniowy efekt był optymalny od lutego 2008 roku.Jak donosi przedstawicielstwo AFP, trzech rosyjskich bezdomnych z uralskiego miasta Perm zabiło 25-latka. Bezdomnych aresztowano. Związkowcy z KGHM Rzeczpospolita Polska Miedź mają w poniedziałek uraczyć decyzję czy i jak będą sprzeciwiać się przeciwko rządowym planom sprzedaży 10 proc. pakietu spółki. W międzyczasie wysłali do wicepremiera Schetyny pełen żalu list, w którym pytają z jakiego powodu włodarz chcą prywatyzować KLGM argumentując to chęcią wyrwania spółki spod szkodliwych rządów związkowców. Złodzieje w Mielnie najwyraźniej stawiają przed sobą niestandardowe cele. Trzech mężczyzn wpadło w ręce policji za napad kominka z domku letniskowego.

Klimat: Kryzys na szczycie zażegnany


Państwa afrykańskie zapowiedziały ponowne pojawienie się do negocjacji klimatycznych na szczycie w Kopenhadze po uzyskaniu zapewnień, że rokowania w większym stopniu skupią się na kontynuacji Protokołu z Kioto - poinformował członek delegacji afrykańskiej agencję Reutera.

Afganistan: Kandydat się wycofał, wybory odwołane


Niezależna komisja Wyborcza w Afganistanie ogłosiła, że kolejnym prezydentem kraju zostanie Hamid Karzaj.

Dziś egzamin maturalny po angielsku


Kolejny dzień maja i kolejny test dla tegorocznych maturzystów. W czwartek w całym kraju zdają oni pisemny ankieta z języka angielskiego.

12 dni za niewinność. "Przepraszam" nie było


bezgrzeszny gość spędził 12 dni w areszcie zabroniony o morderstwo. Wskazał na niego sąsiad, rzekomo go nie lubił. Stanisław Kozłowski został wypuszczony, gdy odnalazł się prawdziwy morderca. Przepraszam od organów ścigania nie usłyszał.

kancelaria notarialna Gdańsk : kancelaria notarialna Gdańsk Morena : notariusz Gdańsk : notariusz Gdańsk Morena :

notariusz Gdańsk Suchanino

: notariusz Morena : notariusz Piecki Migowo

przeprowadzki poznań przeprowadzki poznań kompleksowo przeprowadzki poznań tanio

przeprowadzki poznań kompleksowo

dam pracę fizyczną warszawa <>

kierowca c+e mazowieckie

<> szukam pracy zdalnej programista

Jan Paweł II "bez priorytetu"


- Lepiej poczekać z beatyfikacją Jana Pawła II, bo trwają procesy beatyfikacyjnego innych papieży - napisał dwa lata temu w ujawnionym dzień dzisiejszy korona drzewa purpurat Angelo Sodano, dawny sekretarka stanu Stolicy Apostolskiej.

Wyrzucona z pracy za ciążę? Rusza proces


Dziś rusza pierwszy proces ws. kobiety, która twierdzi, iż została zwolniona z pracy przeciwnie dlatego, że była w ciąży. przypadek wyszła na jaw po ujawnieniu przez TVN24 wulgarnego nagrania.

Przodkowie hobbita pojawili się milion lat temu


Co najmniej 200 tysięcy lat już niż do tej pory przypuszczano, na indonezyjskiej wyspie Flores pojawili się przodkowie słynnego "hobbita". Twierdzą tak naukowcy z University of Wollongong w Sydney, którzy o swoim odkryciu informują w najnowszym numerze tygodnika "Nature".

Skonfiskowano kokainę przemycaną w czekanach


Przemytnik narkotyków usiłował wwieźć do Szwajcarii 1,3 kg kokainy ukrytej w czekanach do wspinaczki, ale na lotnisku w Zurychu policjant, amator alpinizmu, udaremnił tę próbę - podała w środę szwajcarska policja.

przeciwnik Chaveza aresztowany


W Wenezueli aresztowano lidera opozycji, Richarda Blanco. Zarzucono mu draśnięcie policjanta w ciągu demonstracji - poinformowała w sobotę państwowa filia informacyjna Bolivarian nius Agency.

Kubica: Jestem szczęśliwy!


Bardzo się cieszę mogąc być częścią Renault i jestem dojrzały na czekające mnie wyzwanie - mówi Robert Kubica w rozmowie z portalem f1.pl. Już w piątek Polaka czekają dwa treningi przed przedostatnim wyścigiem w tym sezonie i w BMW Sauber - Grand Prix Brazylii.